Šilutiškio verslumas: ginklus parduoda per „Facebook“

kastetaiGinklą socialiniame tinkle „Facebook“ sumanęs parduoti Šilutės vaikinas, matyt, nežinojo, kuo tai gali grėsti. Vienoje socialinio tinklo grupėje, kur žmonės gali parduoti arba keisti daiktus, šilutiškis Aurelijus B. nusprendė parduoti tris kastetus. Kiekvienas – tik po šešis eurus!

Akivaizdu, kad ginklus savigynai neteisėtai sugalvojęs parduoti jaunas vaikinas neskaitė Lietuvos įstatymų ir Baudžiamojo kodekso (BK), kur aiškiai nurodyta, kad toks ginklas yra draudžiamas. Jų negalima nei įsigyti, nei turėti, nei parduoti.

„Kastetas savigynai. Kaina 6 eurai (21lt). Kastetai iš tvirto metalo, geležies lydinio. Galite pasiimt tiesiai į rankas Šilutėj, arba siunčiu paštu“, – skelbime prie trijų šaltųjų ginklų nuotraukos rašo Aurelijus B.

Nešaunamųjų ginklų grupėje kastetas yra priskiriamas šaltiesiems ginklams. Tai yra smogti pritaikytas daiktas. Pavyzdžiui, kaip teleskopinė lazda. Koviniai nešaunamieji ginklai visų pirma skirti žmogaus kūno sužalojimams padaryti.

BK yra straipsnis dėl neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu.

Pirmoji dalis, apie kurią Aurelijus turbūt negirdėjo, skamba taip: „Tas, kas neteisėtai gamino turėdamas tikslą realizuoti arba realizavo nešaunamąjį ginklą ar kitokį žmonėms žaloti pritaikytą įtaisą, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.“

Tiems, kurie galėjo susidomėti patraukliu šilutiškio skelbimu, vertėtų paskaityti to paties BK straipsnio antrąją dalį, kurioje teigiama, kad tas, kas neteisėtai įgijo ar nešiojo nešaunamąjį ginklą ar kitokį žmonėms žaloti pritaikytą daiktą, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas bauda arba areštu.

Policijos departamento duomenimis, praėjusiais metais pagal šį BK straipsnį užregistruoti 136 nusikaltimai. Vien per šių metų sausį policija dėl neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu užfiksavo 12 atvejų.