Šilutiškis ir nidiškiai sniego motociklu neteisėtai įvažiavo į Rusiją

kirto sienaPasieniečiai antradienį ant Kuršių marių ledo sulaikė du Nidos ir vieną Šilutės rajono gyventojus. Jie sniego motociklu pažeidė sieną su Rusija.

Kontroliuodami Kuršių marias ir jomis einančią sieną su Rusija Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai stebėjo vieną iš ant ledo buvusių sniego motociklų. Pasieniečiai užfiksavo, kad jis neteisėtai kirto sieną iš Lietuvos į Rusiją. Į kaimyninės šalies teritoriją pažeidėjai įvažiavo beveik 2 kilometrus ir apsisukę grįžo atgal į Lietuvą.

Netrukus pasieniečiai sulaikė sieną pažeidusius asmenis. Tai sniego motociklu su prikabintomis rogėmis važiavę 42 metų Šilutės rajono bei 33 ir 57 metų Nidos gyventojai.

Vyrai teisinosi sieną kirtę netyčia dėl sugedusio navigacijos prietaiso.

Pasieniečiai pažeidėjams už neteisėtą valstybės sienos perėjimą dėl neatsargumo skyrė minimalias administracines baudas po 125 litus ir paleido.

VSAT prognozuoja, kad užšalus marioms panašių neteisėto sienos kirtimo dėl neatsargumo atvejų gali būti pasitaikyti ir daugiau. Todėl pasieniečiai įspėja žvejus ir pramogautojus būti itin atidžius, kad išvengtų nemalonumų ir su Rusijos, ir su Lietuvos pareigūnais.