Šilutiškis įtariamas Anglijoje pardavinėjęs vogtus bažnyčių stogų lakštus

church-roof-3Už šventvagišką nusikaltimą linksniuojamų lietuvių sąraše Didžiojoje Britanijoje atsidūrė ir, neoficialiais duomenimis, buvusio šilutiškio Vitalijaus Vilkio pavardė.

27 metų vyras kaltinamas prekyba vogtais daiktais – jis pardavinėjo trijų savo bendrų, kaip nurodoma, klaipėdiškių, nuo 22 bažnyčių stogų pavogtą metalą. Leidinio „The Grantham Journal“ žurnalistų duomenimis, lietuviai metalą nuo vietos bažnyčių stogų plėšė net devynis praėjusių metų mėnesius.

Visi keturi vyrai sulaikyti po pusmetį trukusios policijos operacijos.

Šilutiškis paleistas už užstatą

Didžiosios Britanijos spauda skelbia, kad po sėkmingos pareigūnų operacijos trys įtariamieji Linkolno miesto gyventojai – 35 metų Tadas Andruška, 30 metų Andrius Čereška ir 29 metų Andrius Kvedaras iš karto buvo suimti ir areštinėje laukė teismo.

Kovo 7 dieną Linkolno teisme vykusiame pirmajame baudžiamosios bylos posėdyje teisėjas nusprendė kardomosios priemonės – arešto – nepakeisti. Už grotų klaipėdiškiai lauks ir antrojo teismo posėdžio, kuris vyks gegužės 18 dieną.

Kartu su klaipėdiškiais teisiamam šilutiškiui V.Vilkiui skirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės. Jis už užstatą paliktas laisvėje.

Britų spaudos duomenimis, švininius stogų lakštus lietuviai vogė įvairiose Linkolnšyro grafystės gyvenvietėse, kelios bažnyčios apvogtos ir kitose grafystėse.

Nė vienas iš ketveriukės savo kaltės nepripažįsta.

Galėjo priklausyti gaujai

Į Klaipėdą atvykę britų dienraščio „The Telegraph“ žurnalistai domėjosi visų kaltinamųjų praeitimi. Neoficialiais duomenimis įtariama, kad šilutiškis ir trys klaipėdiškiai galėjo priklausyti šešis žmones vienijančiai lietuvių gaujai.

Apie kitus du įtariamos gaujos narius anglai sužinojo pernai rugsėjo mėnesį. Per operaciją „Operation Brom-pton“, nukreiptą prieš metalo ir degalų vagis, buvo suimti du Linkolne gyvenantys lietuviai – 23 metų Nerijus Razma bei, manoma, T.Andruškos brolis 34 metų Vidas Andruška.

Tuokart pas lietuvius rasta speciali vagystėms pritaikyta įranga bei automobilis „Ford Galaxy“ be galinių sėdynių. Vietoje jų buvo statinės kurui, žarnos, atsuktuvai, pirštinės ir žemėlapis.

Silutes naujienu LOGO