Šilutiškis parlamentaras A.Endzinas: „PVM įstatymo pataisų atmetimas – spjūvis šalies verslui”

Seimo narys Audrius Endzinas. / © silutesnaujienos.ltLiberalų sąjūdžio frakcijos narys Audrius Endzinas ypač ydingu ir trumparegišku laiko šiandien Seimo priimtą sprendimą, kuriuo buvo atmestos vos prieš kelias savaites parlamente priimtos svarbios Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pataisos.

Jomis įmonėms buvo numatyta galimybė susigrąžinti PVM, jei atsiskaitymo nesulaukiama per 12 mėnesių.

Seimo nariai šiandien balsavo dėl PVM įstatymo pataisų turėdami dvi alternatyvas – laikyti įstatymą nepriimtu, kaip savo dekretu pasiūlė Lietuvos Respublikos Prezidentė, arba grąžinti parlamentui tobulinti įstatymo projektą.

„Didžiosios dalies balsavusių Seimo narių sprendimas – tai spjūvis šalies verslui į veidą. Sveiku protu nesuvokiama, kodėl kai kurie asmenys PVM grąžinimą, jei verslas nesulaukia atsikaitymo, vadina lengvata. Tai visiškas absurdas – juk kalbame apie realius pinigus, kuriuos avansu valstybei, kaip ir numato įstatymai, sumoka verslas“, – teigė vienas įstatymo pataisų iniciatorių A.Endzinas.

Liberalas laikosi nuomonės, kad PVM įstatymo pataisų projektas bent jau privalėjo Seimui būti grąžintas svarstyti iš naujo. A.Endzinas mano, kad Seimas kuo greičiau turėtų grįžti prie PVM grąžinimo klausimo – atitinkamas pataisas dar būtų galima svarstyti kartu su 2012 metų valstybės biudžeto projektu.

„Tiesa, dabar tai – jau Vyriausybės rankose“, – teigė A.Endzinas.