Šilutiškių muziejininkų išvyka

Muziejininku isvykaSpalio 22 d. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus darbuotojai aplankė renovuotą Palangos gintaro muziejų bei apžiūrėjo Klaipėdos laikrodžių muziejuje eksponuojamą parodą „Istoriniai rūmų laikrodžiai. Iš Andrejaus Balykos ir Antano Boso kolekcijų“.

Palangos gintaro muziejuje ne tik apžiūrėtos naujos, moderniai įruoštos ekspozicijos, bet ir pasidalinta patirtimi su Gintaro muziejaus direktoriaus pavaduotoja Regina Makauskiene apie jų eksponavimą.

Ne paslaptis, kad šis Lietuvos kurorto muziejus pritraukia tūkstantines minias lankytojų, todėl šilutiškiams muziejininkams, kuriems vos prieš keletą mėnesių įteikti restauruoto Hugo Šojaus dvaro raktai, buvo naudinga išgirsti apie tai, kaip buvo atkurti istoriniai eksterjerai ir interjerai, įrengtos naujos aristokratų rūmų menių ir gintaro ekspozicijos erdvės. Hugo Šojaus dvare taip pat atkurtos senovę menančios erdvės ir šiuo metu jau ruošiamasi jų užpildymui. Toks palangiškių ir šilutiškių muziejininkų susitikimas išties buvo labai informatyvus. Išgirsta ne tik apie grafų Tiškevičių rūmų istoriją, bet ir apžiūrėta gintaro ekspozicija.

Gintaro muziejaus darbuotojai su  malonumu pasidalijo renginių rūmuose organizavimo ypatumais, ekspozicijų eksponavimu, lankytojų priėmimu, edukacijų vedimu ir kita naudinga informacija. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus muziejininkai susipažino su naujausiomis technologijomis, pritaikant ir eksponuojant parodas, aptarė darbo specifiką, pasidalino kylančiomis problemomis ir jų sprendimo būdais.

Atsidėkodami už įsimintiną ekskursiją Šilutės Hugo Šojaus muziejininkai įteikė simbolines dovanėles ir pakvietė  Palangos muziejininkus atvykti apžiūrėti Šilutės perlu vadinamo dvaro pastatų ansamblio.

Tądien taip pat apsilankyta Klaipėdos laikrodžių muziejuje, kur apžiūrėta unikali paroda, viliantis, jog ateityje galbūt ji bus eksponuojama ir Šilutės Hugo Šojaus dvare. Parodoje lankytojams pristatomi 28 XIX a. pr. ir XIX a. vid. pakabinami, pastatomi laikrodžiai bei jų komplektai iš A. Balykos kolekcijos, 8 neoklasicistinio stiliaus XIX a. vid. ir istorizmo meno laikrodžiai iš A. Boso kolekcijos.