Šilutiškių noras keliauti didesnis už bilietų kainas

paryziusPamatyti kitas šalis ir jų kultūrą norintys Šilutės rajono gyventojai vis dažniau suka į kelionių agentūras. Į agentūrą atėjęs žmogus jau yra nusiteikęs keliauti, todėl kainos jo negąsdina. Jeigu turimų lėšų neužtenka kelionei į Tailandą, kodėl tuomet nepasirinkus Egipto?

„Jeigu žmonės jau pasiryžo keliauti, tai ieškos visokių alternatyvų ir nusipirks kelionę“, – teigia kelionių agentūros „Viatora“ direktorė Aida Ražinskienė.

Kas lemia kelionės pasirinkimą?

Dažniausiai mūsų kraštiečiai pageidauja vykti ten, kur jau buvo jų draugai. Šie, grįžę iš kelionės, pasidalija savais įspūdžiais ir suvilioja draugus viską pamatyti savomis akimis. Tačiau kelionių agentūros direktorė kaip tik pataria vykti kitur – ten, kur jūsų draugai dar nebuvo. Tuomet patys jiems papasakotumėt dar nepatirtus nuotykius, pateiktumėt naują informaciją apie kitą šalį.

Todėl nemažai yra ir tokių keliautojų, kurie nori pamatyti tai, ko jų artimieji ir draugai dar nematė. Pavyzdžiui, kelionių agentūrai yra žinomi keli senjorai, kurie jau kelintą vasarą iš eilės pageidauja nuvykti vis kitur: viena moteriškė, užpernai aplankiusi Kretą, pernai vyko į Kroatiją. Šiemet ji turbūt vėl apsilankys agentūroje su pageidavimu pamatyti kitą šalį.

Tik paskutinėje vietoje renkantis kelionę yra jos kaina. Planuojantis atostogas žmogus dažniausiai yra apgalvojęs išlaidas, pasidomėjęs, kiek ir kur galėtų išleisti, todėl 1500-2000 litų už poilsį šiltuosiuose kraštuose jo neišgąsdina.

Geriausias metas rinktis kelionę

Šventinis laikotarpis kelionių atžvilgiu Šilutėje buvo ramus. Išsiskyrė tik Naujieji metai – nemažai mūsų kraštiečių juos pasitiko Europos šalių sostinėse – Paryžiuje, Londone, Vienoje.

Pasinaudoję „Viatora“ agentūros darbuotojų paslaugomis, 2012 metų gruodį į poilsines ilgesnes keliones išvyko apie 30 šilutiškių. Vasarą keliauja daugiau – apie 200 žmonių išvyksta į poilsines keliones, o kur dar pažintinės, savaitgalių kelionės į Europos miestus, kitų agentūrų pasiūlymai, savarankiški keliautojai…

Visais metų laikais žmonės dažniausiai renkasi šiltuosius kraštus ir beveik visi, kaip susitarę, trokšta Egipto.
Dabar Egipte – žiema. Tačiau su lietuviškąja žiema ji nepalyginama – oro temperatūra dabar Egipte siekia 20 laipsnių ir daugiau. O kovo mėnesį temperatūra pasiekia apie 30 laipsnių.

Kainos atžvilgiu vykti į žiemiškąjį Egiptą – pigiau. Šiuo metu perkant lėktuvo bilietus kovo mėnesio kelionėms, vienam žmogui savaitė poilsio kainuos apie 1500-2000 litų. Tuo tarpu sausio mėnesį Egipte galima dvi savaites pailsėti už 1500 litų.

Kelionių fanatikai

Trokštantieji veiksmo, visą parą nenurimstančio gyvenimo renkasi keliones į Hurgadą. Norintys pajusti ispaniškąjį temperamentą pasirenka Barseloną, solidus ir pinigų negailintis turistas nepasigailėtų nukeliavęs į Kanus.

Kelionių agentai jau žino, ko nori jų klientai ir ką jiems pasiūlyti: koks viešbutis atitiktų jų poreikius, kuri šalis paliktų nepamirštamus įspūdžius. Ne veltui ir patys darbuotojai darbo reikalais išvyksta į keliones, kad žinotų,  ką pasakoti klientams apie kelionių privalumus.

Pradėjęs keliauti, pažinęs kitas kultūras, žmogus nori pamatyti vis daugiau. Pasiskirstę savo išlaidas, kai kurie šilutiškiai tampa kelionių fanatikais ir atostogauti išvyksta 3-4 kartus per metus. O grįžę parveža suvenyrų ne tik savo artimiesiems, bet ir jiems kelionę patarusiems kelionių agentūros darbuotojams.