Šilutiškių nusikalstamos grupuotės narių byla pasiekė teismą

peiliaiKlaipėdos apygardos prokuratūra informuoja, kad baigtas ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo bei pasikėsinimo sunkiai sutrikdyti sveikatą. Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, surašęs kaltinamąjį aktą, bylą šią savaitę perdavė nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Šeši jauni 21-25 metų šilutiškiai (K.G., E.G., A.B., A.M., E.S., A.G.), veikdami kaip bendrininkų grupė, kaltinami 2010 m. sausio 21 d. susitarę sumušti, kaip įtariama, kitos grupuotės 31 m. narį ir tą susitarimą po dviejų dienų įvykdę.
 
Užpuolikai, ginkluoti metaliniais strypais bei lazdomis, patykojo nukentėjusiojo prie jo namų ir ne mažiau 10 kartų minėtais įrankiais sudavė jam per rankas ir kojas bei peiliu subadė nukentėjusiojo kojas ir sėdmenis. Paliktas sumuštas kruvinas gulėti, nukentėjusysis mobiliuoju telefonu sugebėjo prisiskambinti draugui, kuris jį nuvežė į ligoninę.
 
Ikiteisminio tyrimo metu apklausiami įtariamieji nurodė, jog vyriškį užpuolė ir sumušė keršydami už tai, kad pats nukentėjusysis prieš tai buvo sumušęs du iš jų, tačiau pareigūnai neatmeta galimybės, jog tokiu būdu naujai besiformuojančių Šilutės nusikalstamo pasaulio grupuočių nariai bando tarp savęs konkuruoti, dalindamiesi įtakos zonas.
Trys iš kaltinamųjų teismo laukia suimti, kitiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.
                     
Valstybinės ligonių kasos naudai byloje pareikštas 8253 litų civilinis ieškinys dėl nusikaltimu padarytos materialinės žalos atlyginimo.
 
Už tai, kad kankinant ar kitaip itin žiauriai žmogui buvo sunkiai sutrikdyta sveikata  (LR BK 135 str. 2 d. 6p.), įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę nuo 2 iki 12 metų.