Šilutiškių „Victoria & Martin Lu“ projektas – ir meilės, ir sėkmės, ir jaunatviško užsispyrimo pavyzdys

atlikejai viktorija__ir_martynas_15319301_1026557464137565_3265608956034891452_nJuos supažindino muzika ir šia pažintimi suteikė galimybę atrasti tą stebuklingą sėkmę, kuri kaskart pasirodžius naujam muzikiniam kūriniui sulaukia vis daugiau gerbėjų.

Iš Šilutės kilusi Viktorija Rupeikytė (23 m.) ir juknaitiškis Martynas Liulys (22 m.) dabar gyvena mėgaudamiesi sėkmės jausmu, kuris ant bangos neša toliau ir padeda sėkmingai kurti naują, dar iki šiol Lietuvoje neišpopuliarintą pop elektroninę muziką.

Šių kūrėjų bei atlikėjų kraitėje viso labo – dar tik 6 kūriniai, bet tai nėra mažai. Nuo pirmojo kūrinio gimimo ir sėkmingo „sprogimo“ internete, kai vos per kelias dienas jis sulaukė keliolika tūkstančių peržiūrų, praėjo vos pusė metų. Šiandien peržiūrų skaičius jau perkopęs gerokai per milijoną. Panaši istorija kartojasi ir su kitomis Viktorijos ir Martyno sukurtomis dainomis. Taigi jaunųjų melomanų publika ištiesusi rankas laukia, kuo dar  nustebins šie jauni ir perspektyvūs kūrėjai.

Su muzika draugauja seniai

Viktorija, kai dar su šeima gyveno Šilutėje, lankė Meno mokyklos fortepijono klasę. Vėliau apsisprendė stoti į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją. Čia didžiąją laiko dalį skyrė operiniam dainavimui.

Merginą maždaug prieš ketverius metus galėjome pamatyti ir televizijos ekrane. Šilutiškė Viktorija ir klaipėdietė Indrė tuomet dalyvavo TV projekte „X Faktorius“. Praėjusios visas mėsmale vadinamas atrankas atlikėjos iškrito jau kelyje link finalo.

Po šių įvykių Viktorija trejiems metams išvyko į Vokietiją, kur gyvena ir dirba jos tėvai bei sesės. Ir ten ji neapleido muzikos: kūrė dainoms žodžius, ėmė groti vietos pop grupėje.

Juknaitiškis Martynas muzikos pasaulyje taip pat nėra naujokas – su muzika draugauja jau apie 10 metų. „Viskas prasidėjo vaikystėje nuo paprastų žaidimų, paskui su draugais sukūrėme vietos radijo stotį „Judesys FM“. Sukurtą elektroninę muziką grodavau vakarėliuose, įvairiuose renginiuose, Šilutės uoste, kavinėse ir t.t.“, – sako pašnekovas, prisipažindamas, kad didžėjumi jam teko pabuvoti ne tik savame mieste ar rajone, bet ir kituose šalies miestuose, vėliau – net Anglijoje.

Su Viktorija bendrauti pradėjo, kai ji parašė žinutę „Facebook’e“. Mergina, žinodama Martyno gabumus kurti elektroninę muziką, paprašė sukurti jos dainos žodžiams elektroninės muzikos aranžuotę, teisingiau, perdaryti senąją. Kodėl gi ne? Taip žingsnis po žingsnio, diena po dienos ir jaunuolių bendravimas įgavo vis didesnį pagreitį.

Po maždaug mėnesio Viktorija pranešė, kad trumpam grįžta į Lietuvą tvarkyti reikalų, susijusių su mokslais, tad tuo pačiu nori susitikti ir dėl naujosios dainos. Šis susitikimas pakeitė ir Viktorijos, ir Martyno ateities planus.

Sėkmė neleidžia užmigti ant laurųatlikejai viktorija_ir_martynas___pundziute_15095087_1017156938410951_2960597640821706207_n

Toji pirma daina, kuriai Martynas, paprašytas Viktorijos, sukūrė elektroninės muzikos aranžuotę, vadinosi „Leisk“.

Šio kūrinio vaizdo klipą nufilmavo kitas kraštietis, besilankęs Havajuose. Kai „Leisk“ buvo paskelbtas internete, jis užkariavo ne tik šalies naktinius klubus, bet radijo stočių grojaraščius, pasiekė topų viršūnes. Vos per kelias dienas peržiūrų skaičius išaugo iki keliolikos tūkstančių, pasipylė gerbėjų liaupsinantys komentarai ir prašymai kurti toliau.

Taip vis garsiau lietuviškame muzikiniame pasaulyje ėmė girdėtis naujai susikūrusio projekto „Victoria & Martin Lu“ vardas.

Muzikinio projekto „Victoria & Martin Lu“ gerbėjai – labai įvairūs: nuo maždaug 12 metų amžiaus paauglių iki net per 40-metį perkopusių klausytojų.

Šiandien Viktorija ir Martynas – vis ant bangos, sėkmingai kuria naujas dainas. „Nesureikšminame sėkmės. Gal jau esame prasirgę žvaigždžių liga“, -sako Martynas, džiaugdamasis, kad muzika jam padeda šiuo metu išgyventi, susimokėti už mokslus bei išlaikyti nuomojamą butą uostamiestyje.

Jau 10 mėnesių kartu muzikuojanti pora šiandien ne tik kuria, bet ir gyvena kartu. Abu studijuoja toje pačioje Socialinių mokslų kolegijoje, Viktorija – reklamos kūrimo studijų pirmakursė, Martynas – kūrybos ir pramogų industrijos trečiakursis.

Martynas sako, jog jiedu vienas kitą papildo. Viktorija kuria dainų žodžius ir muziką pianinu, o jis sukuria elektroninę aranžuotę.

Elektroninės muzikos gerbėjai apie savo favoritus Viktoriją ir Martyną daugiau gali sužinoti socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Martin Lu & Victoria“. Joje Martynas dažnai dalijasi informacija apie savo ir Viktorijos kasdienę veiklą, praneša apie naujas dainas, pasirodymus ir kt.

Muzikinis kelias nėra lengvas

Nė kiek ne mažiau populiarumo nei daina „Leisk“ sulaukė vasarą Viktorijos ir Martyno sukurtas muzikinis kūrinys „Noriu vėl“. Jame abu atlikėjai džiaugiasi savo artima draugyste, jausmais dalijasi su kitais.

Kūrinys „Noriu vėl“ šiuo metu pretenduoja net į Lietuvos muzikos apdovanojimų M.A.M.A. 2016 nominacijos „Populiariausias muzikinis klipas“ laurus. Ne taip seniai „Noriu vėl“ buvo šio TV3 televizijos rengiamo balsavimo lyderis, bet praėjusią savaitę jį aplenkė „Radistai“.

„Sunku tikėtis, kad vėl pavyks aplenkti muzikos monstrus – didele balsų persvara konkurse pirmaujančius „Radistus“, tačiau džiugina, kad iš pradžių buvome pirmieji. Esame tik pradedantieji. Nėra lengva, neturime jokių pažinčių, patys sau esame ir prodiuseriai, ir kūrėjai, ir leidėjai, ir reklamuotojai“, – sako Viktorija, džiaugdamasi sėkme, kuri ją bei Martyną lydi šiandien.

Gerbėjų džiaugsmui, šiuo metu „Victoria & Martin Lu“ kuria naują muzikinę „bombą“, kuri netrukus pasieks klubų aikšteles ir, reikia tikėtis, vėl galbūt sprogdins radijo stočių grojaraščius.

Anot Martyno, ši daina bus kiek kitokia, nei iki šiol buvusios. „Ji dar labiau išnešiota, subrandinta. Naujasis kūrinys taip pat bus pritaikytas šokiams, klubiniam vakarietiškam melomanų stiliui“, – sako pašnekovas.  Viktorija ir Martynas tikisi, kad naujasis jų kūrinys tikrai bus maloni staigmena lietuvaičiams.

Balsavimas „Populiariausio muzikinio klipo“ konkurse dar vyksta. Norime priminti, kad norintieji savo balsais palaikyti kraštiečius tai gali padaryti balsuodami:  http://www.tv3.lt/populiariausio-muzikinio-klipo-konkursas