Šilutiškius džiugins Vilkyčiuose užaugusi eglė

DSC 0291Šilutiškių Kalėdas šiemet papuoš net iš Saugų seniūnijos pakraštyje esančio Vilkyčių kaimo atgabenta maždaug 18-20 m aukščio žaliaskarė eglė. Ją miestui dovanoja vilkytiškis pensininkas Petras Plauška.

Kalėdinės eglės šiemet ieškota ir miškuose – po juos vaikštinėjo Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas ir „Šilutės komunalininko“ inžinierius Vytautas Barzdys. Bet rasti tinkamą ir lengvai privažiuojamoje vietoje augantį medį jiems nepavyko: eglės yra arba pernelyg žemos, arba tik viena jų pusė būna dailiai nuaugusi, arba jos auga šlapiose vietose, iš kurių būtų neįmanoma išvežti.

Bet važinėdami vyrai pamatė vienos Vilkyčiuose esančios sodybos teritorijoje augančią didžiulę dailiai nuaugusią eglę. Užėję ir pakalbinę šeimininką vyrai gavo ir jo sutikimą nuimti Kalėdų eglės paieškos rūpestį nuo Šilutės seniūnijos vadovų galvų – P.Plauška sutiko miestui dovanoti jo paties užaugintą žaliaskarę.

„Šilutės naujienoms“ jis sakė, jog šios eglutės sodinuką prieš 25 metus jam iš medelyno parvežė ir dovanojo draugas. Eglė – kiek kitokia nei kitos, miškuose augančios jos gentainės, jos spygliukai, pasak P.Plauškos, labai švelnūs.
Eglaitei patiko vilkytiškio sodyboje, augo ji sparčiai, kol pasiekė maždaug 20 metrų aukštį.

Dabar, anot P.Plauškos, jau neramu, kad eglės kada nenuverstų smarkesnis vėjas, tada ji tik žalos pridarytų. Be to, ji jau ir per didelė augti sodyboje. Tad ašarų atsisveikindamas su savo augintine jis tikino nebrauksiąs.
„Tegu džiaugiasi šilutiškiai ir jų vaikučiai“, – sakė P.Plauška.

Šįryt iš ryto į Vilkyčius pajudėjo Šilutės komunalininkų sunkvežimis ir UAB „Žibai” kranas, kuris Šilutės Kalėdų simbolį pakraus, o vėliau – iškraus jo įprastinėje vietoje – šalia Šilutės kultūros ir pramogų centro. Visą eskortą lydės ir Šilutės policijos pareigūnai. Eglės pastatymo darbai, seniūno Raimondo Steponkaus nuomone, bus baigti tik vakare.

Kitą savaitę eglė bus puošiama, o penktadienį, gruodžio 12 dieną įvyks jos įžiebimo ceremonija.

Eglei puošti bus panaudotos ir senos, ir šiek tiek naujų puošmenų. Seniūnija šiemet perka naujų girliandų vietoje tų, kurios jau sugedo arba kurias ištampė vaikai. Nauja šiemet bus ir eglės viršūnė. Iš viso šioms grožybėms planuojama išleisti apie 10 tūkst. litų.

Eglės atvežimo akimirkos „Šilutės naujienų“ Facebook albume!