Šilutiškius fiziniu aktyvumu užkrėtė garsioji trenerė Joana Bartaškienė

bartaskiene visuomenes_sveikatos_biuras3Gegužę ir birželį Šilutėje ir Pagėgiuose lankėsi daugkartinė Lietuvos gimnastikos čempionė, aerobikos Lietuvoje pradininkė, nusipelniusi Lietuvos trenerė Joana Bartaškienė. Trenerės apsilankymą mūsų krašte organizavo Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

Gegužės 20 dieną Šilutės rajono gyventojai rinkosi į paskaitą „Gyvenimas – harmonija be jokio streso“, kurią vedė lektorė J. Bartaškienė. Susirinkusieji turėjo puikią progą išgirsti istoriją apie kelią į sporto aukštumas iš pačios trenerės lūpų.

Papasakojusi apie savo sportinius pasiekimus, garsi sportininkė ir išskirtinai šarminga moteris p. Joana pateikė patarimus, kaip fiziniai pratimai padeda neprarasti energijos net ir sulaukus garbingo amžiaus. Pasak J. Bartaškienės, senjorų amžius yra auksinis amžius, nes būtent šiuo gyvenimo tarpsniu žmonės gali daugiau laiko skirti sau ir rūpintis savo sveikata. „Gyvenimas, tai judėjimas, o judėjimas, tai gyvenimas“, – sako J. Bartaškienė.

Garsi trenerė pateikė pagrindinius principus, kurių reikia laikytis norint išlaikyti gerą fizinę būklę. J. Bartaškienė pabrėžė, kad svarbiausia gyvenime į viską žiūrėti pozityviai, nes tada ir sveikata bus geresnė.
bartaskiene visuomenes_sveikatos_biuras1
Po paskaitos trenerė Šilutės sporto ir sveikatingumo centre „Atėnai“ susirinkusiems sporto entuziastams vedė aerobikos treniruotę bei parodė daug nesudėtingų, tačiau naudingų pratimų – tokių, kuriuos galima daryti bet kur ir bet kada. Lektorė pabrėžė, kad visur ir visada turime būti aktyvūs, net ilsėtis galima aktyviai leidžiant laiką. Susirinkusiesiems trenerė parodė aktyvių laisvalaikio žaidimų grupėms žmonių, kurie buvo ypatingai nuotaikingi ir sukėlė daug juoko bei teigiamų emocijų treniruotės dalyviams.

Į susitikimą su žinoma šalies moterimi susirinko ne tik senjorai, bet ir jaunesni sporto mėgėjai, ir visi treniruotės dalyviai buvo sužavėti J. Bartaškienės neblėstančia energija ir pozityvumu. Nors trenerė netrukus sulauks gražaus 70-ojo jubiliejaus, ji stebino treniruotės dalyvius puikia fizine forma. Šilutiškių prašymu, birželio 26 dieną vyko pakartotinis susitikimas su J. Bartaškiene, kurio metu trenerė vėl priminė fizinio aktyvumo svarbą ir vedė treniruotę.

Tą pačią dieną J. Bartaškienė lankėsi ir Pagėgiuose, kur susitiko su tenykšte bendruomene. Nepaisant ypač karšto ir tvankaus oro, miestelio sporto mėgėjos po darbų gausiai rinkosi į Pagėgių kultūros centrą. Čia pagėgiškės taip pat dalyvavo paskaitoje „Gyvenimas – harmonija be jokio streso“ ir nuotaikingoje treniruotėje.

Trenerė džiaugėsi, kad ir mažesnių miestelių gyventojai rūpinasi savo sveikata bei vis aktyviau įsitraukia į fizinę veiklą. Po užsiėmimų treniruotės dalyviai pateikė trenerei klausimų, vėliau įsitraukė į smagią diskusiją.