Šilutiškius pašiurpino sirenų kauksmas

 

sirenos… KARAS?.. Kur bėgti?.. Kur slėptis?.. Kaip greičiau susirinkti vaikus iš darželių ir mokyklų?.. – tokios mintys žaibo greičiu skriejo šimtų ir tūkstančių šilutiškių galvose antradienį, prieš pat vidurdienį. Ir joms rastis buvo rimtas pagrindas, – netikėtai mieste pradėjusios kaukti apie pavojų įspėjančios sirenos.

Ne vienam šilutiškiui kūnas akimirksniu „nuėjo pagaugais“, ir galvose susikūrę pačius baisiausius scenarijus, jie suskubo rinkti gaisrininkų, redakcijų, Savivaldybės ir dar kitų institucijų telefonus, jungėsi respublikinius portalus. Tačiau… atsakingų pareigūnų telefonai neatsakė, o portaluose nebuvo nė žinutės apie tai, kad štai jau tuoj tuoj Šilutę nuo žemės paviršiaus nušluos cunamis, tiesiai į mūsų miestą rėšis meteoritas ar kažkur gretimai ką tik sprogo atominė bomba… Dar gražiau – nieko negalėjo paaiškinti net Bendrojo pagalbos centro telefonu 112 atsiliepę specialistai…

„Ką daryti? Kas dabar bus? Kur slėptis?“ – tokie ir panašūs klausimai iš lūpų į lūpas akimirksniu apie 11.30 valandą sklido ko gero visose Šilutės įmonėse ir įstaigose. Vieni kitų to paties klausinėjome ir mes – redakcijos darbuotojai, tačiau tuo pat metu teko visais telefonais į tuos klausimus atsakinėti ir skambinantiems žmonėms – tiems, kas jau nebežinojo kur dar galėtų gauti daugiau informacijos.

Deja, ir žurnalistai menkai tegelbėjo, mat ir mums net mobiliojo ryšio telefonu neatsiliepė Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyriausiasis specialistas civilinei saugai Arvydas Gorodeckas. Ir mes jokios informacijos neradome nei LRT.lt, nei Lrytas.lt, nei kituose respublikiniuose portaluose.

Kur dar skambinti? – karštligiškai sukdami galvas sumetėme, jog vienintelis visažinis panašiais atvejais turėtų būti Bendrasis pagalbos centras. Tačiau ir šio centro specialistai atsakė nieko apie negirdėję apie jokius pavojus, mokymus ar tiesiog sirenų patikrinimus Šilutėje. Beje pastarieji – sirenų patikrinimai – apskritai turintys vykti tik trečiadieniais, tad ir tokia galimybė atkrito.

Tačiau nurimti neleido šilutiškiai, ir toliau atkakliai rinkę redakcijos (tarsi kito visažinio) telefonus.

Apie tai, kas sukėlė kone visuotinę paniką Šilutėje antradienio vidudienį dar aiškinamės, ir plačiau informuosime rugsėjo 28 dienos numeryje.