Šimtametis iš Juknaičių vaistų nevartoja

Simtametis„Man dabar viena diena – kaip visi metai“, – sako gegužės 8-ąją ŠIMTO METŲ! sulaukęs Jonas Leonavičius, gyvenantis Juknaičiuose. Jis – pirmasis iš trijų rajone gyvenančių šimtamečių, kurie gimtadienį švenčia 2016-aisiais metais.

Šiltą gegužės rytą ilgaamžį sveikino ir sveikatos linkėjo Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys, socialinio darbo organizatorė Vita Gečienė, bendruomenės atstovė Aurelija Lileikienė.

Šimtametis gyvena kartu su dukra Leontina Konstancija Ramanauskiene, kuri rūpinasi ne tik tėčiu, bet ir visa sodyba. Svečius džiugino sutvarkyta aplinka, žydinčios gėlės.

Rūpestingai dukrai Šilutės meras sakė, kad namuose turėti šimtametį yra didžiausias turtas. J.Leonavičiui savivaldybės vadovas linkėjo kuo daugiau sveikatos.

Ilgaamžis gimė 1916 metais Joniškyje. Be jo, šeimoje dar augo keturios seserys. Leontina Konstancija pasakojo, kad tėvo gyvenimas lengvas nebuvo, nuo mažų dienų jam teko daug dirbti. Būdamas šešerių Jonas išėjo tarnauti, ganė žąsis, paauglys metus Latvijoje ganė karves.

Vėliau jaunuolis sugrįžo į Telšių rajoną, kur gyveno jo sesuo su vyru. Jonas jiems gelbėjo ūkyje.

1945 metais J.Leonavičius, jau sukūręs savo šeimą, atsikraustė į ištuštėjusią sodybą Vyžių kaime, Šilutės rajone. Dukra pasakojo, kad apsižiūrėti sodybos tėtis tąkart atmynė dviračiu iš kito rajono.

Kartu su žmona Joana ilgaamžis susilaukė Jurgio, Leontinos Konstancijos ir Algio. Senolis turi 10 anūkų ir 14 proanūkių.

Per visą savo gyvenimą Jonas daug dirbo, prie darbo lenkė ir savo atžalas.

Leontina Konstancija pasakojo, kad visą savo amžių tėtis beveik nevartojo vaistų. Šiandien savo sveikatą jis stiprina įvairiais maisto papildais.