Šimtus internautų sujaudino kilnus šilutiškio poelgis

vairuotojas padejo„Tokių žmonių dar yra… Tai yra kažkas vau…“, – šimtai interneto skaitytojų praėjusią savaitę stebėjosi kilniu šilutiškio Vaido Barkausko poelgiu.

Vaidas „Facebook“ grupėje perskaitė, kad iš Kauno į Klaipėdą važiuojantis vairuotojas automagistralėje patyrė nelaimę – jo automobiliui sprogo padanga, o atsarginio rato jis neturėjo.

Šilutiškis neliko abejingas kito nelaimei ir atvažiavo iš Šilutės iki Kryžkalnio padėti visiškai nepažįstamam vairuotojui. Jis atvežė ratlankį su padanga, padėjo ją pakeisti.

Šis V.Barkausko poelgis nustebino ne tik bėdos ištiktą vairuotoją, bet ir šimtus internautų, mačiusių situacijos aprašymą „Facebook“ grupėje, o vėliau – ir portale lrytas.lt.

Transliavo „Facebook“

Ką daryti, jei vidury kelio sprogsta automobilio padanga, o atsarginės nėra? Taip birželio 5 dieną nutiko vienam vairuotojui, važiavusiam magistrale Kaunas – Klaipėda.

Evaldas pasakojo, kad važiavo iš Kauno į Klaipėdą dirbti. Kadangi automobiliu keliavo penkiese, iš bagažinės teko išimti atsarginį ratą, kad tilptų maistas, drabužiai ir kiti reikiami dalykai.

Kaune „Audi“ pateko į nemažą duobę. Iš pradžių padanga atrodė sveika, bet bevažiuojant link Klaipėdos, autostradoje, padanga sprogo.

Į bėdą patekęs vairuotojas Evaldas nusprendė pagalbos kreiptis į internautus ir „Facebook“ vairuotojų grupėje ėmė gyvai transliuoti apie savo problemą. Dalis žmonių tik pasijuokė iš vairuotojo, kad šis nesivežioja atsarginio rato, arba komentavo bereikšmius dalykus.

„Kai sprogo padanga, nebežinojome, ką daryti. Sugalvojau padaryti gyvą transliaciją į „Facebook“ grupę „Viskas apie automobilius“, – lrytas.lt pasakojo nelaimę patyręs Evaldas.

Beje, nelaimę patyręs vairuotojas bandė ieškoti pagalbos ir prieš paskelbdamas apie nelaimę „Facebook“, bet judrioje autostradoje atsirado tik vienas žmogus, kuris sustojo ir palengvino draugų problemą.

„Iki transliacijos „Facebook’e“ bandėm stabdyti mašinas. Bet vieni vairuotojai persirikiuodavo į kitą juostą, antri pamojuodavo, o treti tik parodydavo pirštų kombinacijas. Tik vienas vyriškis sustojo ir norėjo padėti. Gaila, bet jo atsarginis ratas mums netiko. Bet jis, važiuodamas link Klaipėdos, paėmė mano panelę ir dar du draugus, o mes likome laukti pagalbos“, – lrytas.lt pasakojo Evaldas.

Atvažiavo padėti

„Facebook“ transliaciją apie Evaldo ir jo draugų problemą peržiūrėjo apie 300 žmonių. Iš jų atsirado tik vienas, kuris pasiryžo padėti. Tai šilutiškis Vaidas Barkauskas. Jis Evaldui pasakė, kad per valandą atvažiuos ir atveš atsarginį ratą.

Evaldas pagalvojo, kad šilutiškis tiesiog pajuokavo, kaip ir daugelis žiūrėjusių transliaciją. Negi važiuos tokį kelią dėl svetimo žmogaus problemos?

Bet be padangos likusiu automobiliu važiavę draugai labai nustebo, kai Vaidas atvažiavo. Šilutiškis padėjo pakeisti ratą, pasidalino patirtimi.

„Nuo mūsų visų Vaidui – labai didelis ačiū! Retas žmogus išties pagalbos ranką. Malonu, kad yra tokių žmonių. Likom labai nustebę, kai mums padėjo. Žmogus iš Šilutės mums ratą atvežė – tai yra kažkas vau“, – emocijų neslėpė Evaldas.

Draugai Vaidui pažadėjo, kad grįždami į Kauną pas jį užsuks, o kai šilutiškis bus Klaipėdoje, leis jam pavažinėti ant karuselių, prie kurių dirba.