Širdies dulkėmis Šilutėje mėtėsi per 70 šventės svečių

Prie Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios per 70 žmonių mėtėsi spalvotomis dulkėmis – taip birželio 27 dieną miesto gyventojai ir svečiai minėjo vaikų globos savaitę, kurią organizuoja globos centrus vienijantis tinklas „Vaikai yra vaikai“ kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Spalvotos dulkės, arba kitaip – širdies dulkės – šiųmetis vaikų globos savaitės simbolis, reiškiantis gerumą ir meilę. Šie jausmai sklinda atrakinus geležinę, mitų ir neigiamų nuostatų apie globą ir įsivaikinimą sukaustytą širdį.

„Prie Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios džiaugsmingai paminėjome globos savaitę laukdami Globėjų dienos šventės, kuri vyksta kasmet liepos pirmąjį sekmadienį“, – sako Šilutės rajono savivaldybės Vaiko gerovės ir globos centro globos ambasadorius Remigijus Šemeklis.
Šventėje dalyvavo ir širdies dulkes drauge skleidė ir vicemeras Tomas Budrikis, Tarybos nariai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai, Vaiko gerovės ir globos centro ambasadoriai Remigijus ir Irena Šemekliai. Vicemeras T. Budrikis sakė, kad „išties turtingas žmogus yra tas, į kurio glėbį mielai atbėga vaikai, net ir tada, kai tos rankos būna tuščios.“
Šiuo metu Šilutėje yra 121 globojamas vaikas: 97 auga šeimose, o 24 – institucijoje.


Svarbu atrakinti širdis

Širdies dulkės vaikų globos savaitės metu pasklis visoje Lietuvoje. Taip siekiama priminti, jog globa yra galimybė pačiam globėjui atrasti naują ryšį su vaiku, pakeisti ne tik savo, bet ir vaiko gyvenimus. Tačiau pirmiausia turime išlaisvinti jausmus, slypinčius širdyje.
„Tyrimai rodo, kad net 64 proc. lietuvių teigia, jog jų gyvenimą labiausiai įprasmina šeima ir ryšys su artimaisiais. Tačiau daugiau nei pusė respondentų apie globą ar įvaikinimą nėra pagalvoję, o dar 17 proc. sako, kad jiems tai neaktualu. Dažnai taip yra dėl visuomenėje vis dar vyraujančių klaidingų nuostatų apie globą ir įsivaikinimą. Yra manančių, jog turint biologinių vaikų nevalia globoti ar įsivaikinti, kiti mano, kad nesusitvarkys, mat be tėvų augantys vaikai gali turėti elgesio ar sveikatos problemų. Nusistatymų vis dar apstu, tačiau visos globą supančios visuomenės stigmos stingdo mūsų širdis, užrakina jas po geležiniu skydu. Todėl svarbu atrakinti širdis ir pasiekti gerumą, meilę bei šiuos jausmus plačiai paskleisti“, – apie vaikų globos savaitės idėją sako Rugilė Ladauskienė, „Vaikai yra vaikai“ vadovė, globos ekspertė.
Daugiau informacijos apie vaikų ir paauglių globą galima rasti Facebook paskyrose „Vaikai yra vaikai“, „Vaikai yra vaikai. Šilutės rajonas“, internetiniame puslapyje www.globoscentrai.lt arba paskambinus į Vaiko teisių liniją telefonu 8 800 10800.