Šįryt ant Rusnės kelio – 20 cm vandens

TRALAI 4Rusniškiai vėl atskirti nuo pasaulio – žiemos poplūdžio vandenys apsėmė kelią Šilutė – Rusnė.
Pirmasis vanduo ant kelio atsirado trečiadienį, ketvirtadienio rytą jo gylis jau siekė 9 cm ir kilo toliau, kol penktadienio rytą 405 metrų kelio ruože vandens lygis pakilo iki 20 cm. Eismas draudžiamas, lengvąsias transporto priemones, gyventojus bei keleivius perkelia specialiomis transporto priemonėmis..

Rusniškius nuo didžiosios žemės kol kas skiria ne Nemuno, o stichinę ribą jau peržengusios Leitės vandenys. Stichinė riba šioje upėje yra 230 cm, o vakar jos vandens lygis buvo 267 cm (per parą kilstelėjo 15 cm). Penktadienį Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis vandens lygis Leitės upėje šoktelėjo iki 2,92 cm. Be to, Leitės žiotyse susidarė ledo sankaupa, todėl vanduo ir liejasi plačiai.
TRALAI 1
Savivaldybės Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas sakė, jog vanduo sparčiai kyla visose upėse. Štai Nemuno ties Panemune lygis per parą iki ketvirtadienio ryto šoktelėjo net 1,32 m. Panemunėje irgi kemšasi iš aukščiau atnešti ledai.

Ties Šilininkais Lietuvos upių tėvas kilstelėjo 76 cm, tik ties Rusne ir Uostadvariu mažiau – atitinkamai 1 ir 2 cm. Beje, Uostadvaryje ketvirtadienį Nemunas dar buvo pasidengęs plonu ledu.

Šyša ir Minija taip pat kyla, nors šiek tiek lėčiau: Šyšos vandenys per parą pakilo 21 cm, o Minijos ties Lankupiais – 32 cm.
„Be abejo, vanduo dar kils, nes daug vandens atsargų yra kanaluose ir pievose”, – ketvirtadienį sakė R.Renčeliauskas.

Po vandeniu iš viso jau atsidūrė apie 12 000 ha rajono pievų: daugiausia – 8000 ha – Šilutės seniūnijoje, 2400 ha – Juknaičių, 900 ha – Saugų, dar mažiau – Kintuose, Usėnuose ir Rusnėje.

Apsemta ir apie 24 kilometrus regioninių ir vietinės reikšmės kelių, vandens gylis juose svyruoja nuo 5 iki 60 cm. Gyventojai kol kas turi kitus išvažiavimo kelius.