ŠIŠIONIŠKIŲ DIENA SU DAINA IR GARDŽIA ŽUVIENE

Liepos 18 d. (antradienį) 11–19 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka organizuoja ŠIŠIONIŠKIŲ DIENĄ. Renginys vyks Interaktyvioje vasaros skaitykloje, Karlskronos aikštėje (Danės krantinėje, prie Pilies tilto). Šventė skirta paminėti Mažosios Lietuvos susijungimo su Lietuva 100-ąsias metines.

 

Šią dieną Jūsų lauks 3D virtuali realybė „ŽVEJO BATUOSE“, kurios dėka atsidursite lyg tikroje Pamario krašto žvejyboje. Matysite, kaip stintos gaudomos keseliais, čia pat ruošiamos maistui, kepamos ir ragaujamos.

 

Pietų metu vyks suvenyrinio laivelio gamyba, tai Salos etnokultūros ir informacijos centro edukacija „PARBĖG LAIVELIS“. Beje, į šią edukaciją reikalinga registracija tel. (8 46) 448336. Jos metu sužinosite, kokiais mediniais laivais plaukiota Kuršių mariose ir Nemuno deltoje, kaip ir iš ko jie buvo statomi, ar visi laivai buvo naudoti tik žvejybai. Pasigaminsite po medinį suvenyrinį laivelį – venterinę valtį.

 

Pavakary, 16.00 val., suburs Salos etnokultūros ir informacijos centro Usėnų seniūnijos etnografinio teatro „Negelys“ (vadovė Jūratė Daugalienė) spektaklis „Improvizacijos Ėvės tema“. Rašytojos Ievos Simonaitytės lūpomis pasakos istoriją apie mažosios Ėvikės kelią iki didžio pripažinimo sulaukusios Ėvės. Susipažinsite su stipriais, gyvenimo užgrūdintais, atkakliais lietuvininkais. Scenas pagyvins Klaipėdos krašto dainos bei šokiai.

 

Skambiausias Šišioniškių dienos renginys – vakare. Linksmins šišioniškių koncertas „VĖJŲ DAINOS“ ir smagus bendravimas prie žuvienės lėkštės, į kurį jus kviečia solistai VALDAS LACKO, „Nerijos“ atstovas šilutiškis EGIDIJUS JOVAIŠA, ansamblis „Karčema“ ir jo siela VYGANTAS STOŠKUS, renginių vedėjas ir Pamario krašto balsas, poetas,  žuvienės čempionato sumanytojas MARIJUS BUDRAITIS.

Pabendrauti ir gardžios žuvienės paragauti kviečiame ne tik klaipėdiškius, bet ir šilutiškius, gyvenančius uostamiestyje, svečius, poilsiautojus ir visus, planuojančius apsilankyti jūros mieste – Klaipėdoje!  Ateikite susitikti su Mažosios Lietuvos sostinės Šilutės atstovais, kur vanduo ir žmonės kuria gyvenimą…

 

Renginio partneriai: Salos etnokultūros ir informacijos centras, Šilutės turizmo informacijos centras, Tarptautinio žuvienės čempionato organizatorius NVO „Forumas“, Asociacija „Pamario vakarai“, Kaimiškos muzikos klubas „Karčema“.

 

ŠIŠIONIŠKIŲ DIENA SU DAINA IR GARDŽIA ŽUVIENE –  liepos 18 d. PASIMATYKIME!

 

Klaipėdos m. sav. Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos inf.