Siūlo drausti palikti vaikus be priežiūros

vaikas namieSiekdama tobulinti vaiko teisių apsaugos sistemą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) ėmė ruošti šešių įstatymų pataisas. Tarp siūlomų naujovių – draudimas vaikus palikti be vyresniųjų priežiūros.

Jei pataisoms būtų pritarta, vaiko tėvai ar globėjai turėtų pasirūpinti, kad mažametis iki 7 metų neliktų be pilnamečių ar vyresnių kaip 14 metų asmenų priežiūros, o 7-14 metų vaikų be priežiūros nebūtų galima palikti nuo 22 iki 6 valandos, rašo „Lietuvos žinios”.

Taip pat siūloma įtvirtini tokią naujovę kaip Pagalbos planas – prevencinio darbo su šeima tvarką, kuria siekiama suteikti šeimai reikalingą pagalbą ir būtinas paslaugas, kad laiku pasirūpinus vaiku ir šeima būtų galima įveikti joje bręstančią krizę ir išvengti vaiko paėmimo iš jo atstovų.

Be to, norima įteisinti ir vaiko paėmimo iš šeimos tvarką, kuri šiuo metu įstatymu nereglamentuota, o likusį be tėvų globos, neįgalų ar socialinę riziką patiriantį vaiką leisti apgyvendinti fizinio asmens – socialinio globėjo – šeimoje.