Siūloma naujovė: PSPC vėl sujungti į vieną įstaigą

 

PSPC KAZLAUSKAS__1Paskutiniajame 8-osios kadencijos Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtintos ir viešųjų įstaigų – Šilutės, Švėkšnos ir Vainuto pirminės sveikatos priežiūros centrų (PSPC) metinės finansinės ataskaitos ir pritarta įstaigų veiklai. Juknaičiuose veikiančios PSPC finansinė ataskaita nebuvo svarstoma dėl vyr. gydytojos ligos, toks svarstymas atidėtas kitam Tarybos posėdžiui. Tai reiškia, kad ataskaita gal bus patvirtinta tik gegužės mėnesį, atsinaujinusioje Savivaldybės taryboje.

Posėdyje akivaizdžiai buvo galima stebėti, kad kadenciją baigiantys politikai nebuvo patenkinti rajone esančių PSPC veikla. Šilutės PSPC metus baigė su minimaliu pelnu, o du centrai – Švėkšnos ir Vainuto metus baigė su bemaž dešimties tūkstančių eurų nuostoliu.

Šilutės PSPC susimažino pelną

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas pristatė Savivaldybės administracijos sprendimus dėl PSPC ataskaitų ir pateikė savo komentarus.

Šilutės PSPC pagrindinės veiklos pajamos – 1 707 875 Eur, darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui iš tos sumos buvo sumokėta 1 347 308 Eur. Pasak S. Kazlausko, Šilutės PSPC praėjusius metus baigė su minimaliu pelnu – 19 000 Eur. Prie ankstesniųjų šios įstaigos vadovų Šilutės PSPC metus baigdavo su 60 000 Eur ir dar didesniu pelnu. Tačiau įstaigoje nuolat virė nesantaika dėl mažų atlyginimų.

S. Kazlauskas mano, kad vienerius metus vadovaujanti Šilutės PSPC direktorė Lina Stanišauskienė sugebėjo pelną subalansuoti nustatydama teisingesnius (didesnius) darbuotojų atlyginimus.

L. Stanišauskienės darbą gyrė ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Jis sakė, kad direktorė plečia įstaigos veiklos ribas, gerai sutaria su kolektyvu. Jau daugiau nei metai iš Šilutės PSPC nėra jokių neigiamų atgarsių.

Savivaldybės PSPC laukia permainos?

Kalbėdamas apie kitus du PSPC – Švėkšnos ir Vainuto, S. Kazlauskas politikams iškėlė jau ne kartą svarstymuose minėtą klausimą: ar nevertėtų mažesniems savivaldybės PSPC – Švėkšnos, Vainuto ir Juknaičių – panaikinti savarankiškumą, prijungiant juos atgal prie Šilutės PSPC?
Politiko nuomone, taip susitaupytų administravimo išlaidos ir pagerėtų finansinės veiklos rezultatai.

Švėkšnos PSPC pagrindinės veiklos pajamos – 221 957 Eur, iš to skaičiaus darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui tenka 178 261 Eur. Susimokėjus visas kitas išlaidas Švėkšnos PSPC per 2018 metus turėjo grynąjį lėšų deficitą, kitaip tariant 7 394 Eur nustolį.

Vainuto PSPC pagrindinės veiklos pajamos – 106 661 Eur, iš to skaičiaus darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui skirta 93 371 Eur. Taigi įvertinus visas kitas išlaidas, Vainuto PSPC per 2018 metus turėjo 8 316 Eur nuostolių.
Tikėtina, kad panaši – nuostolinga situacija bus ir Juknaičiuose.

Pasak S. Kazlausko, PSPC nuostolingos veiklos tendencijas jis pastebi jau kelerius metus. Kiekvienais metais Savivaldybės tarybos politikai yra priversti balsuoti už nuostolingą PSPC veiklą, o nuostoliai vis didėja. Todėl, jo numone, tikrai verta ką nors daryti, kad situacija keistųsi. Vienas iš sprendimų galėtų būti apjungti visus Savivaldybės PSPC į vieną įstaigą.

Tik tokį sprendimą svarstyti turės jau kitos kadencijos Savivaldybės taryba.