Siuntose aptinkama vis daugiau draudžiamų siųsti daiktų

Draudžiama paštu siųsti ginklus. / boingboing.net nuotr.Artėjant didžiosioms metų šventėms vis dažniau siuntose aptinkama draudžiamų siųsti daiktų. Lietuvos paštas įspėja, kad tokios siuntos nepasiekia gavėjų ir yra išsiunčiamos atgal siuntėjui.

„Pastaruoju metu pastebime, kad nemaža dalis gyventojų pašto siuntose siunčia fejerverkus, šaltąsias ugneles, kitus pirotechnikos gaminius. Tokius daiktus siųsti paštu griežtai draudžiama. Tai gali sukelti pavojų tiek siuntos gavėjo, tiek mūsų darbuotojų sveikatai”, – perspėjo Lietuvos pašto Pašto operacijų tarnybos direktorius Tomas Jackevičius.

Pasak T.Jackevičiaus, dėl tokių siuntų, gali vėluoti ir kitų siuntų pristatymas, mat į užsienį siunčiamos siuntos būna supakuotos į didelius maišus. Rentgenu pamačius, jog siuntoje yra draudžiamų siųsti daiktų, sulaikoma ne tik ta siunta, bet visas maišas su jame esančiomis siuntomis.

Lietuvos paštas primena, kad pašto siuntose griežtai draudžiama siųsti fejerverkus, šaltąsias ugneles ir kitus pirotechnikos gaminius, visų rūšių aerozolius, degtukus, žiebtuvėlius, magnetikus, ginklus, kitas sprogiąsias, degiąsias, radioaktyviąsias, toksines, oksiduojančias ir kitas pavojingas medžiagas, nuodus. Taip pat paštu draudžiama siųsti monetas, banknotus, čekius ar bet kokius pareikštinius vertybinius popierius, kelionės čekius, apdirbtą ar neapdirbtą platiną, auksą arba sidabrą, brangakmenius, papuošalus ir kitus vertingus daiktus, narkotines ir psichotropines medžiagas.

Kiekviena šalis taip pat taiko atskirus ribojimus maisto produktams – kavai, šokoladui ir kitiems saldumynams, sūriui, alkoholiniams gėrimams ir pan. Tad prieš siunčiant paštu maisto produktus rekomenduojama pasitikrinti, ar gavėjo šalis netaiko jiems apribojimų.

Daugiau informacijos apie draudžiamus siųsti daiktus ir kitus apribojimus – www.post.lt arba informacijos telefonu 8 700 55 400.