Siuntų deklaravimas: svarbu žinoti

Praėjus 4 mėnesiams po to, kai buvo panaikinta PVM lengvata siuntoms iš šalių už ES ribų, klientams kyla vis mažiau klausimų dėl tokių siuntų privalomo deklaravimo taisyklių.

Tačiau artėjant didžiosioms metų šventėms Lietuvos paštas primena, kad šiemet reikės deklaruoti ir dovanas, kurias artimieji atsiųs iš trečiųjų šalių, o netikėtos staigmenos dėl naujų ES taisyklių tokiu atveju padaryti nepavyks. Be to, už didesnės vertės dovanas gali tekti papildomai sumokėti importo mokesčius.

ES Tarybos sprendimu nuo š. m. liepos 1 d. importo PVM taikomas visoms prekėms, atvykstančioms iš trečiųjų šalių į Lietuvą ar kitas Europos Sąjungos šalis, išskyrus privačių asmenų privatiems asmenims siunčiamas dovanas, kurių vertė iki 45 Eur. Siuntos su dovana vertei viršijus 150 Eur yra taikomas ir importo muito mokestis.

Visas siuntas (taip pat ir dovanas) iš trečiųjų šalių reikia deklaruoti. Siuntai atvykus į Lietuvą gavėjas gali rinktis ją deklaruoti per Lietuvos paštą arba savarankiškai (per LR muitinės platformą arba per kitą tarpininką).