„Skaitmeninė savaitė“ bibliotekose: užduotys su kubais ir kelionių planavimas

Dėl koronaviruso pandemijos sustojo iki tol aktyviai vykusios Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos veiklos. Vyriausybei leidus vėl organizuoti renginius, bibliotekininkai suskubo daryti tai, ko nespėjo dėl karantino.
Kintų biblioteka

Į klausimus atsakinėjo naudodamiesi kubais

Viena iš tokių veiklų buvo „Kubiada“, skirta „Skaitmeninei savaitei“, kuri Europos šalyse skelbiama kovo 23–29 d. Savaitės tikslas – atkreipti dėmesį į skaitmeninių įgūdžių svarbą profesinėje veikloje ir asmeniniame gyvenime. Lietuvoje šią akciją, vykstančią nuo 2010 m., koordinavo asociacija „Langas į ateitį“, šiemet – projektas „Prisijungusi Lietuva“ su partneriais.

Šilutės bibliotekininkai kasmet prisijungia prie šios akcijos ir organizuoja veiklas, skirtas gerinti gyventojų skaitmeninius įgūdžius. Šiemet šilutiškiai paminėti „Skaitmeninę savaitę“ pakviesti birželio antrąją savaitę.

Lietuvos Kultūros Tarybai finansavus bibliotekos projektą „Jaunųjų technologų akademija bibliotekoje“, buvo įsigyti interaktyvūs kubai, jau sulaukę lankytojų susidomėjimo.

Tad „Skaitmeninei savaitei“ paminėti bibliotekininkai parengė klausimus apie internetą, jo naudą ir pavojais, šiuolaikines technologijas, elektronines paslaugas. Juos pritaikė interaktyvių kubų programai. Dalyviai ekrane matė užduotis ir į jas atsakinėjo naudodamiesi interaktyviu kubu. Iškart matomas rezultatas žadino entuziazmą ir kaitino dalyvių dvasią. Žaidimas buvo ir intelektualus, ir reikalaujantis fizinių pastangų, žaidėji pasitikrino savo žinias, reakciją bei gebėjimą bendradarbiauti.

„Skaitmeninės savaitės“ metu vyko ir dronų, robotikos užsiėmimai, dalyvaujant įvairaus amžiaus Šilutės vaikams ir jaunimui.

Kintiškiai planavo keliones ir laisvalaikį

Kintų bibliotekoje vyko 6 valandų skaitmeninio raštingumo mokymai pagal pažengusiųjų mokymo programą „Planuokime laisvalaikį internetu“. Mokymų dalyviai nagrinėjo, kaip suplanuoti kelionę arba atostogas Lietuvoje, ką veikti laisvalaikiu.

Mokymų tikslas – sužinoti, kokių internetinių priemonių ir paslaugų gali prireikti keliaujant Lietuvoje ir užsienyje, išmokti naudotis laisvalaikiui skirtomis paslaugomis.

Dalyviai išmoko naudoti e. žemėlapiais, sudaryti maršrutus, parinkti transporto priemonę, įsigyti viešojo transporto bilietą, peržiūrėti skaitmeninę orų prognozę pagal vietovę, ieškoti, rezervuoti ir pirkti lėktuvų bilietus, rezervuoti kambarį viešbutyje, naudotis automatiniu teksto vertėju.