Skaitydami vaiko veidą, galite padėti jam išsirinkti tinkamą specialybę

veidoskaitos paskaita P1210165„Pagal jūsų veidą metų tikslumu (nuo pat gimimo) būtų galima pasakyti, kada jus paliko tėtis arba mama, kokiais metais turėjote fizinę traumą bei daugybę kitų asmeninių dalykų“, – klausytojus šokiravo sertifikuotas veidoskaitos treneris Žydrūnas Sadauskas.

Ketvirtadienį Šilutės pirmosios gimnazijos aktų salėje jis skaitė nemokamą paskaitą „Ar žinai, ką išduoda tavo vaiko veidas?„.

Ž.Sadauskas pateikė praktikoje išbandytas veidoskaitos žinias ir bandė pasufleruoti, koks veiklos sektorius tinka vienokiais ar kitokiais veido bruožais pasižyminčiam vaikui.

Veidoskaitos treneris kvietė išmokti geriau pažinti savo vaiką, jo polinkius, elgesio motyvus, stiprybes ir silpnybes. „Pasidalinsiu su jumis, kaip šias žinias  taikyti jūsų vaiko veido bruožų ir už jų slypinčio charakterio skaitymui. O gal auginate paauglį ir nežinote, ką jūsų vaikas turėtų studijuoti? Šiuose mokymuose pasidalinsime su jumis žiniomis ir patarimais, kurie padės atskleisti jūsų vaiko potencialius talentus. Po mokymų jausitės labiau užtikrinti bendraudami su savo vaiku, padėdami jam pasirinkti pomėgius, studijų kryptį ir net draugus“, – kvietime į renginį intrigavo jis.

Veide išskirkite tris dominuojančius bruožus

Ž.Sadauskas pasakojo, kad veidoskaitos sistemai yra 3000 metų, tai kiniečių medicinos atšaka. Svarbiausia vertinant žmogaus veido dalis yra atsižvelgti į jo kūno konstituciją, mamos vaidmuo taipogi čia svarbus.

Priklausomai nuo to, gera ar bloga yra mama, tam tikros vaiko savybės gali nukrypti į gerąją arba į blogąją pusę. Pavyzdžiui, kvadratinio smakro savininkai, kurie turėjo gerą mamą, būna kūrybiški, o užaugę su bloga mama tampa agresyvūs. Anot trenerio, tokių mamosperteiktų bruožų vaikai turi labai daug.

Gera mama per savo vaiką nebando ištaisyti savo pačios klaidų. „Vaikai, kurie ateina į pasaulį, neprivalo būti panašūs į savo tėvus, jie turi savo vidinę paskirtį“, – įsitikinęs Ž.Sadauskas.

Kaip veikia veidoskaitos metodika? Anot trenerio, kiekvienam žmogaus veide galima išskirti tris pagrindinius dominuojančius bruožus, kurie ir apibūdins individo charakterį.

Žmogaus veidas taip pat skirstomas į tris pagrindines zonas: nuo plaukų pradžios iki antakių – intelekto zona; nuo antakių iki nosies galiuko – jausmų, o nuo nosies galiuko iki smakro – jėgos zona.
Žiūrėdami į savo vaiką, turėtume atsakyti į klausimą, kurios zonos labiausiai dominuoja jo veide.

Nosis atsakinga už jausmusvaidoskaitos paskaita pranesejas P1210163

Kuo ilgesnis žmogaus kaklas, tuo žmogus yra smalsesnis, aktyvesnis, tuo lengviau adaptuojasi naujose situacijose. Trumpo kaklo savininkai pasižymi atsargumu, konservatyvumu. Tad jeigu auginate vaiką, kurio kaklas ilgas, jam derėtų rinktis tokią specialybę, kur dominuoja judėjimas.

Kaklas dar gali būti storas arba plonas. Turintys storą kaklą žmonės tvirtai išsako savo nuomonę, plono kaklo savininkams – atvirkščiai – trūksta pasitikėjimo savimi.

Nosis, pasak trenerio, parodo, kaip žmogus jaučia pasaulį, ji yra atsakinga už jausmus. Kuo ilgesnė žmogaus nosis, tuo žmogus jautresnis, jausmingesnis. Kuo nosis trumpesnė, tuo žmogus praktiškesnis. Kuo storesnis žmogaus nosies galiukas, tuo jam mažiau svarbios detalės. Apsileidęs žmogus turės storą nosies galiuką, pedantas – smailą.

Žiūrint į nosį iš šono, ji gali būti tiesi, įlinkusi į vidų ar išlinkusi į išorę. Žmogus, turintis tiesią nosį, yra sistemiškas, nuoseklus. Turintys įlinkusią į vidų nosį žmonės pasižymi ypatingu lankstumu, jie žino, kaip išlaviruoti sudėtingose situacijose. Vaikams, turintiems tokią nosį, tinka tokios specialybės, kurios reikalauja lankstumo – tiekėjo, advokato, derybininko.

Turintys išlinkusią į viršų nosį žmonės pasižymi padidintu sąžinės jausmu, jiems svarbu žodžio laikymasis, susitarimas. Anot trenerio, tai taisyklių saugotojai. Taigi, tiesi nosis sukuria sistemas, išlenkta į vidų apeina sistemas, o išlinkusi į viršų saugo sistemas.

Nepaisant, kaip išlinkusi jūsų nosis, ji dar gali būti plona arba stora. Kuo plonesnė žmogaus nosis, tuo jis jautresnis. Tokia nosis tinka psichologo, gydytojo specialybei – ten, kur reikia jautrumo. Priešingai, kuo žmogaus nosis storesnė, tuo žmogus yra mažiau jautrus.

Akys – sielos veidrodis

„Smakras yra ir jūsų psichinės, fizinės jėgos centras, čia telkiasi hormonai“, – sako Ž.Sadauskas. Jeigu jūsų vaiko veide stipriai dominuoja smakras, pagalvokite apie sporto karjerą, nes kuo stipresnis žmogaus smakras, tuo stipresnis fizinis ir psichinis jo pajėgumas.

Žmonės tiesiais smakrais yra korektiški, jiems svarbu, kaip jie atrodo, jie daug dėmesio skiria išvaizdai. Žmonės, turintys apvalų smakrą iš priekio, turi polinkį vadovauti.

Ne be reikalo sakoma, kad akys yra žmogaus sielos veidrodis. Pasak trenerio, kuo didesnės žmogaus akys, tuo žmogus atviresnis, romantiškesnis, tuo jautresnė jo psichika (gerąja prasme).

Pagal tamsiosios akies dalies (rainelės) dydį galima pasakyti, ar geras tai žmogus. Kuo didesnė rainelė, tuo žmogus geresnis. Žmonės, turintys dideles raineles, yra psichologiniai donorai.

Ž.Sadauskas pasakojo, kad akių spalva atskleidžia žmogaus charakterį. Kuo labiau einame į šiaurę, tuo daugiau sutinkame mėlynakių, kuo labiau į pietus – tuo daugiau rudakių.

Iš septynių vaivorykštės spalvų dominuojanti spalva yra mėlyna, tai asocijuojasi su šalčiu. Mėlynų akių savininkus Ž.Sadauskas palygino su haskių veislės šunimis, kurių akys ryškiai mėlynos. Šie gyvūnai beveik nepasiduoda auklėjimui, bet yra labai ištvermingi. Mėlynų akių savininkų charakteris yra šaltas, grubus.

„Vienintelis gyvūnas, kuris jus gydo, yra kačiukas, todėl, kad jo akys yra žalios“, – sako treneris. Žmonės, turintys žalias akis, turi savybę gydyti savo rankomis.

Rudų akių savininkai yra temperamentingi, linksmi, atviri.

Akys dar gali būti ir pilkos. Pilka spalva raminanti, todėl, anot trenerio, tokios spalvos akių savininkai yra lėtesni, viską atlieka ramiau.

Kartais akys būna asimetriškos – viena aukščiau už kitą. Jeigu jūsų dešinė akis aukščiau už kairiąją, esate tobulas pardavėjas, nes, anot Ž.Sadausko, dauguma pardavėjų – „melagiai“, o kai žmogus sako netiesą, jis žiūri į dešinįjį kampą.

Ausų dydis parodo intelekto dydį

Anot Ž.Sadausko, iš žmogaus kūno energija išeina per dvi vietas – per akis ir lūpas. Kuo storesnės žmogaus lūpos, tuo jis labiau linkęs kalbėti, o kuo plonesnės lūpos, tuo jis uždaresnis, mažiau kalba. Jeigu pas jūsų vaiką dominuoja viršutinė lūpa, jūsų vaikas turi mokytojo savybę.

„Ausų dydis parodo jūsų smegenų arba intelekto dydį“, – tiesiai šviesiai kloja treneris. Jeigu jūsų vaiko ausys atsikišę į šoną, tai jūs nesusikalbėsite su juo.

Ausys gali būti plonos arba storos. Turintys plonas ausis žmonės linkę didinti problemą, yra įžeidūs, tačiau jie ypatingai jaučia gyvūnus ir gyvūnai jaučia juos. Tobulas veterinaras, anot Ž.Sadausko, privalo turėti plonas ausis.