Skaitytojams suaukota knygų už daugiau nei 16 000 litų

knygu kaledos zenkliukaiSkaityti, dovanoti knygas ir jomis dalintis kviečiančioje akcijoje „Knygų Kalėdos“, kurią inicijavo Prezidentė Dalia Grybauskaitė, šiemet kaip niekad sulaukta daug geradarių. Nuo lapkričio 10-osios Šilutės F.Bajoraičio viešajai bibliotekai paaukotos 668 knygos, kurių vertė perkopia 16 tūkst. litų. Tačiau tai – ne riba, nes akcija tęsis iki sausio 6-osios.

Penktadienį į bibliotekos Kultūrinę palėpę pasidžiaugti dovanomis – knygomis, padėkoti už sielos gerumą visus geradarius knygu kaledos jurjonaspakvietė knygos ginklanešiai – bibliotekininkai. Visus atvykusiuosius į jaukią popietę pasitiko unikali Knygų eglė – kalėdinis Knygos namų gerumo simbolis.

„Visi esate Knygos riteriai, o knygos namai yra jūsų sparnai. Mes galvojame, kad niekas gražiau neatspindi žmogaus gerumo kaip dovana, kurią žmogus jaučia širdimi – juk to akys nepajėgia pamatyti“, – kreipdamasi į atvykusius verslininkus, laisvo žodžio puoselėtojus, politikus ir jiems dėkodama sakė bibliotekos direktorė Dalia Užpelkienė.

Pasak bibliotekininkių, nepaprasta ir kartu paprasta buvo apsilankyti politikų, verslininkų, įmonių, organizacijų vadovų, laikraščių redaktorių darbo vietose ir pakviesti prisijungti prie akcijos. Visi plačiai atvėrė duris, aukojo nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų. Buvo ir tokių, kurie prašė pateikti būtiniausių, aktualiausių knygų sąrašus. Bibliotekininkų lūkesčiai išsipildė su kaupu.

„Jūs buvote atviri, geranoriški. Įsitikinome, kad Knygos namai labai reikalingi Šilutei, nes mums buvo plačiai atvertos durys“, – sakė D.Užpelkienė.

knygu egleIšskirti vienus geradarius iš gausybės kitų, pasak bibliotekininkų, tiesiog neįmanoma. Visi „Knygų Kalėdų“ akcijos dalyviai yra verti padėkos ir atviros bibliotekininkų širdies. Atsidėkodamos už artumą, už sielų tapatumą, bibliotekininkės geradariams įteikė pirmuosius bibliotekos Knygos ženklus.

Popietės metu visi aukojusieji pasirašė ant savo paaukotų knygų, kurios vėliau bus pažymėtos specialiais akcijos lipdukais. Kaip prisipažino D.Užpelkienė, jau nusidriekė eilė bibliotekos lankytojų, prašančių rezervuoti suaukotas knygas.

Gerumo ir padėkos vakare Marijus Budraitis skaitė savo eilėraščius, skambėjo pučiamųjų ansamblio „Pamario Brass“ adventinė programa, naujomis knygomis prekiavo Šilutės knygynas „Pegasas“.

Visų nupirktų ar paaukotų knygų bei dalyvavusių akcijoje asmenų ir įmonių sąrašas netrukus bus paskelbtas Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos internetiniame puslapyje.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!