Skandalą bare įplieskęs krepšinio legionierius gailisi, bet nebegali išvykti

 perkinsas1Pastaroji savaitė „Šilutės“ krepšinio komandai buvo tikras išbandymų metas: skaudžia nesėkme prasidėjęs Mezon NKL ketvirtfinalis, prarastas namų pranašumas, į komandos vyrų gretas įsisukęs roto virusas, ir lyg to dar būtų negana – visą Lietuvą sudrebinęs skandalas, dėl kurio komandą buvo priverstas palikti vienas svarbiausių žaidėjų – 202 cm ūgio puolėjas amerikietis Jeffery Charlesas Perkinsas IV-asis. Atrodo, blogesnės atkrentamųjų varžybų pradžios buvo neįmanoma rasti, tačiau komandos vyrai sugebėjo atsitiesti  ir antradienį Kaune įvykusiose rungtynėse į Kauno „Žalgirio“ dublerių krepšį įmetė 17 tritaškių, išlygindami serijos rezultatą.

Iš komandos tą pačią dieną pašalintas legionierius apklaustas policijoje, jam paskirtos net trys kardomosios priemonės. Jis pats pripažįsta, kad jo veiksmai sukėlė sunkias pasekmes ir dėl incidento labai gailisi.

Dėl incidento gailisi

Incidentas, kurio metu amerikietis nustūmė lietuvį nuo turėklų, įvyko naktį į sekmadienį Šilutės naktiniame klube „Golden Room“. Šis „Šilutės“ klubo lyderis po pralaimėtų Mezon NKL ketvirtfinalio serijos rungtynių su Kauno „Žalgirio“ dubleriais čia plovė pralaimėjimo kartėlį. Galimai apsvaigęs 25-erių krepšininkas į incidentą įsivėlė paryčiais klubo prieigose, kai šilutiškis kvietėsi taksi automobilį.

Vaizdo kameros užfiksavo, kad nukentėjusysis, jaunasis ūkininkas iš Laučių seniūnijos Tomas Kazlauskas krepšininkui kelis kartus ištiesė ranką sveikintis, o šis kažką atšovė ir vaikiną pastūmė nuo laiptų. Po to, kai J.Perkinsas nubloškė lietuvį, prasidėjo muštynės. Galiausiai kaltininkas paspruko, o mušeikas sustabdė apsauga.

Nuo turėklų nukritusiam vyrui, pirminiais duomenimis, lūžo klubo sąnarys, taip pat prireikė operacijos, gydyti jis išvežtas į Vilnių. Tuo tarpu J.Perkinsas buvo pristatytas į policijos komisariatą.

Šilutės r. PK Veiklos skyriaus viršininkė Jurgita Nausėdienė sakė, jog po apklausos krepšininkas išleistas namo, tačiau jam paskirtos net trys kardomosios priemonės. Jis turėjo pasirašyti pasižadėjimą neišvykti iš Lietuvos kol vyksta įvykio tyrimas ir kol nebus įsiteisėjęs Teismo sprendimas. Bet išvykti jis ir negalėtų, mat yra paimtas jo asmens dokumentas, be to, jis privalo nuolat registruotis policijos komisariate.
Pasak J.Nausėdienės, krepšininkas pripažįsta, kad incidentas kilo dėl jo kaltės ir nuoširdžiai dėl to gailisi.   

Svarbiausia – komandinis žaidimas

„Turėjome susirinkimą su klubo vadovais. Yra pradėtas tyrimas, žaidėjas suspenduotas ir šalinamas iš komandos. Kiek mes jo pačio klausėme apie situaciją, jis nieko neatsimena. Vadinasi, buvo neblogai išgrėręs arba dar kažkas rimčiau“, – kitą dieną po įvykio respublikinei žiniasklaidai nemalonų įvykį komentavo komandos treneris Laimonas Eglinskas. Greitai į situaciją reagavę NKL rungtyniaujančio „Šilutės“ klubo vadovai amerikietį pašalino iš komandos.

„Norime visų atsiprašyti už praėjusių dienų įvykius. Bet mes išliekam stiprūs ir kovojame dėl jūsų!“, – tokia žinutė kelios dienos po skandalo buvo paskelbta „Šilutės“ komandos feisbuke. Skelbiama, kad amerikietis puolėjas buvo vienas svarbiausių komandos žaidėjų, per rungtynes rinkęs po 11 taškų, atkovojęs po 4,6 kamuolio ir fiksavęs 9,7 naudingumo balo vidurkius.

Su tinklalapiu „nklyga.lt“ bendravęs „Šilutės“ treneris L.Eglinskas išliko optimistiškas ir išreiškė įsitikinimą, kad nesėkmingų įvykių virtinė komandos iš vėžių neišmuš.

„Nemanau, kad tai (J. Perkinso išvykimas) turės didelį poveikį komandai. Aišku, nėra malonu, kai tai nutinka. Buvo pažeistas sportininko režimas, svarbiausių sezono kovų metu be saiko vartotas alkoholis. Policija tai tiria, bet šis įvykis garbės niekam neprideda. Manau, kad kiti žaidėjai pasiruoš ir kompensuos jo netektį. Gal kai kuriems kitiems bus dar geriau? Juk liks daugiau minučių.

Nesakyčiau, kad Jeffery praradimas mums bus smūgis. Komanda šį sezoną rezultatų pasiekė tik dėl komandinio žaidimo, Perkinsas nebuvo kūrėjas, progas jam kūrė komandos draugai. Dabar progas kursime kitiems. Čia ne NBA, ir vienas žaidėjas, kaip LeBronas Jamesas Klivlande, visko nenulemia“, – komentavo L.Eglinskas.

Bendravo su klubo draugais ir moksleiviais

„Buvau praradęs sąmonę, todėl visko tiksliai neatsimenu, tačiau iš mano pusės tikrai nebuvo jokios provokacijos“, – lrytas.lt sakė į ligoninę patekęs T.Kazlauskas. Klubo „Golden Room“ savininkas Aurimas Zaremba sakė, jog L.Perkinsas dažnai lankydavosi šioje pasilinksminimo vietoje, tačiau iki šiol su niekuo nekonfliktavo.

Klubo draugai amerikietį apibūdina kaip labai draugišką žmogų, o L.Eglinskas jį buvo pasikvietęs ir vakarienei su savo šeima. Daug aplodismentų juodaodis svečias sulaukė, kai neseniai kartu su komandos draugais apsilankė Saugų J.Mikšo pagrindinėje mokykloje. Moksleiviai jį pasitiko garsiomis ovacijomis, klausinėjo kaip jis jaučiasi Lietuvoje, ar jam nešalta mūsų kraštuose žiemą. Krepšininkas sakė šiltai apsirengiantis.

Krepšininkas smagiai šmaikštavo ir linksmą nuotaiką kūrė ir teisėjaudamas neseniai vykusių varžybų, kurių metu su jubiliejumi buvo pasveikintas „Šilutės“ teisėjas Alius Rauluševičius, metu.