Skandalingos Šilutės „darbiečių“ istorijos pabaiga: šalys susitaikė, viešo teismo nebuvo ir nebus

stankevicius saulius22 copyViešo teismo posėdžio nebuvo ir nebus. Tokią skandalingos istorijos, į kurią šiemet naktį iš balandžio 30-osios į gegužės 1-ąją įsivėlė Šilutės rajono tarybos Darbo partijos frakcijos vadovas Saulius Stankevičius, baigtį prognozavo daugelis šilutiškių. Ir jie neklydo.

Šilutės policijoje gegužės 1-ąją pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl incidento Šilutės uoste, kai buvo tyčia įmestas į vandenį ir vos nepaskandintas žmogus, baigėsi konfliktavusių pusių susitaikymu.

„Šilutės rajono apylinkės teismas 2014 m. liepos 14-osios nutartimi patvirtino Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroro nutarimą, kuriuo Saulius Stankevičius yra atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 38 str. 1 d., jam susitaikius su nukentėjusiaisiais, ir ikiteisminis tyrimas nutrauktas“,

–  tokį atsakymą žurnalistei apie šios bylos baigtį trečiadienį atsiuntė Šilutės rajono apylinkės teismo teisėjo padėjėja, atstovė ryšiams su visuomene Rasa Vekterienė.

Teisininkė taip pat priminė, jog BK 38 str. numatyta, kad „asmuo, padaręs baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų arba nesunkų ar apysunkį tyčinį nusikaltimą, gali būti teismo  atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jeigu jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, savo noru atlygino ar pašalino fiziniam ar juridiniam asmeniui padarytą žalą arba susitarė dėl šios žalos atlyginimo ar pašalinimo, susitaikė su nukentėjusiu asmeniu ar valstybės institucijos atstovu ir yra pagrindo manyti, kad jis nedarys naujų nusikalstamų veikų“.

Baudžiamojo proceso kodekso 212 str. 5 p. numato, kad ikiteisminis tyrimas nutraukiamas, kai įtariamasis ir nukentėjusysis susitaiko būtent šiais BK 38 str. numatytais atvejais.

Šilutės rajono apylinkės teismo nutartis, atleidžianti S.Stankevičių nuo baudžiamosios atsakomybės, gali būti skundžiama per 7 dienas nuo nutarties gavimo dienos Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant per Šilutės rajono apylinkės teismą. Iki šiol skundo negauta.

Byla Šilutės rajono apylinkės teisme išnagrinėta rašytinio proceso tvarka – nedalyvaujant proceso dalyviams. Nutartis išsiųsta prokuratūrai, nukentėjusiesiems ir įtariamajam S.Stankevičiui.

Pasak R.Vekterienės, kai ji bus įteikta visiems proceso dalyviams, prokuratūra praneš Šilutės rajono apylinkės teismo raštinei, ir tik nuo tada prasidės 7 dienų apskundimo terminas.stankeviciaus byla UOSTE parodymu tikrinimas

Tad iki šiol teismo nutartis atleisti vieną turtingiausių Šilutės žmonių – statybų, logistikos, viešbučių aptarnavimo, žiniasklaidos priemonių savininką, Darbo partijos skyriaus vedlį, Savivaldybės tarybos narį S.Stankevičių nuo baudžiamosios atsakomybės nėra įsiteisėjusi.

S.Stankevičius viešai savo kaltę dėl padaryto baudžiamojo nusižengimo visą laiką neigė. Pasiaiškinti rinkėjams dėl šio incidento jį ragino dauguma Savivaldybės tarybos narių, bet „darbietis“ atsitvėrė tylos siena. Išsilaikyti valdančiojoje daugumoje tai, žinoma, nepadėjo. Nuo S.Stankevičių lydėjusios kompanijos, kuri uoste įžūliai pasižymėjo, atsiribojo ir „tvarkiečiai“. Todėl valdančioji koalicija Šilutėje griuvo.

Valdžios ir įtakos drauge neteko iki tol rajoną pusmetį valdęs meras Šarūnas Laužikas, vicemeras Virgilijus Pozingis, konservatoriai, „darbiečiai“ ir žalieji – valstiečiai, postus prarado į Savivaldybės administracijos vadovų postus pasodinti du jauni „darbiečiai“ – Tomas Budrikis ir Alina Overlingaitė.

Redakcijos prierašas:

Savivaldybės tarybos narys Arvydas Jakas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad tuometinė opzicija spaudos konferencijoje viešai prašė S.Stankevičių ir kitus incidento uoste dalyvius paaiškinti įvykio aplinkybes, atsiprašyti už Savivaldybės tarybai padarytą moralinę žalą. Tačiau lig šiol nieko nebuvo padaryta.

A.Jakas sakė, kad dabar, kai įvykio dalyvių susitaikymas patvirtintas teisme, inicijuos S.Stankevičiaus elgesio svarstymą Etikos komisijoje. A.Jako nuomone, reikia išsiaiškinti, ar nebuvo pažeista Tarybos nario priesaika.