Skautai pavasarį pasitiko Jurbarke

 

jurb5Gegužės 23 –oji yra šventojo Jurgio diena, o šis šventasis – skautų globėjas. Pavasario šventės skautai laukė nekantriai. Jie kiekvienais metais susirenka vis kitame Lietuvos kampelyje. Šį kartą apie 1500 skautų sugužėjo į Jurbarką.

Nuvykę sužinojome, kad Jurbarko pavadinimas kilęs iš kadaise ten gyvenusių dviejų brolių milžinų – Jurgio ir Barkaus – vardų. Šie broliai gyveno vienas viename Nemuno krante, kitas – kitame. Rytais jie vienas kitam numesdavo kirvį. Kartą Barkus sudavė Jurgiui netyčia kirviu į smilkinį ir tas pasimirė. Iš to širdies skausmo neilgai gyveno ir Barkus. Kai jie mirė, jiems buvo supiltas kapas, vadinamas Bišpiliu. Aplink milžinkapį pradėjo augti miestas, kuris nuo abiejų brolių gavo Jurbarko vardą.

Bendra eisena Jurbarko gatvėmis skautai atkeliavo į Mituvos upės slėnį. Kadangi skautų šūkis yra „Dievui, Tėvynei ir Artimui“, tai visi kartu dalyvavome ekumeninėse pamaldose, giedojome šlovinimo giesmes, džiaugėmės bendryste. Sustiprėję dvasiškai, pasidalinę į grupes pagal amžių, išskubėjome atlikti gautų užduočių. Vieniems užduotys buvo išmėtytos po visą Jurbarką, kiti dalyvavo filmo kūrime, treti rytietiškais būgneliais ,,žadino milžinus“. Po vakarienės Jurbarko dvaro parke, klausėmės koncerto, šokome, bendravome, apsilankėme NVO mugėje. Burtai lėmė, kad kitais metais Pavasario šventė vyks Kaune.

Grįždami aplankėme Rambyno kalną, aptarėme ateities veiklos planus. Nutarėme, kad gegužės 12 dieną jungsimės prie žygio dviračiais ,,Švento Jokūbo kelias“.

Už galimybę dalyvauti šioje šventėje esame dėkingi Švėkšnos ,,Saulės“ gimnazijos direktorei Daliai Dirgėlienei, vairuotojui Juozui Greviui ir skautų tėveliams.