Skendusį vyrą atgaivinusiems jaunuoliams – merės padėka

GELBETOJAS 1Šešiolikmečiam Rokui Pielikiui iš Macikų vakarykštė diena buvo neeilinė. Būsimas Šilutės Vydūno gimnazijos vienuoliktokas iš savivaldybės merės Daivos Žebelienės priėmė padėką – už tai, kad liepos gale iš Šyšos upės ištraukė skęstantį žmogų.

„Keisčiausia, kad dažnai įvairiose situacijose sutrinku ir išsigąstu, o tą kartą jaučiausi labai ramus“, – pasakojo jaunasis didvyris.

Liepos 22 dieną pabraidyti po Šyšos užtvanką aukščiau spirito gamyklos, prie vadinamosios „spuskės“, nusprendęs neblaivus vyras šiandien gali dėkoti likimui, kad tą dieną Šyšoje maudėsi ir R.Pielikys.

„Tėtis paklausė, ar nenoriu kartu su jo draugais važiuoti išsimaudyti, o pats išvažiavo krauti šieno“, – pasakojo R.Pielikys. Atvažiavę prie upės, žmonės įsikūrė pusiasalyje. Rokas čiupo pripučiamą guminę padangą ir ėmė Šyšoje irstytis ant jos. Tik staiga vaikinas išgirdo šaukiant: „Rokai, žmogus skęsta, gelbėk jį, trauk lauk!“

Atsitiktinumo dėka tą dieną prie Šyšos poilsiavo dar du jaunuoliai – macikiškis Aivaras Jankus ir jo draugas Vaidas Leontjevas. Kad nepažįstamam vyrui nutiko nelaimė, pirmasis pastebėjo A.Jankus. Jis ir šūktelėjo iš matymo pažįstamam Rokui.

Apsidairęs aplinkui, šešiolikmetis dešinėje savo pusėje pamatė po vandeniu panirusį vyrą. Nušokęs nuo padangos vaikinas ištraukė jį virš vandens, o priplaukę Aivaras ir Vaidas padėjo vyrą užtempti ant padangos ir nuplukdyti į krantą.
ZAL 6894
„Kol Vaidas darė dirbtinį kvėpavimą, aš sušukau, kad kas nors iškviestų greitąją pagalbą. Pats telefono neturėjau, tai viena nepažįstama mergaitė surinko pagalbos numerį ir perdavė man ragelį. Iškviečiau greitają medicinos pagalbą“, – pasakojo vaikinas.

Pasak R.Pielikio, išgelbėtas vyras kurį laiką nekvėpavo, tačiau darant dirbtinį kvėpavimą pavyko jį atgaivinti. Rokas neabejojo, kad jei vyriškis po vandeniu būtų išbuvęs bent minutę ilgiau, istorija galėjo baigtis visai kitaip – ištrauktas iš vandens vyras jau buvo pamėlynavęs.

Įteikdama padėką už parodytą drąsą ir kilnias žmogiškas savybes merė D.Žebelienė jaunajam macikiškiui negailėjo gražių žodžių. „Džiaugiamės dėl tavo drąsos, kad tokią svarbią akimirką buvai ryžtingas ir padarei kilnų darbą. Tavo pavyzdys – įkvepiantis“, – kalbėjo merė.

R.Pielikiui kaip atminimo dovanėlė įteiktas Savivaldybės ženkliuku pažymėtas raktų pakabutis ir kvietimas su draugais papramogauti boulingo klube.

Atsiimti padėkos raštų ir simbolinių dovanėlių į Savivaldybę buvo pakviesti ir A.Jankus bei V.Leontjevas. Tačiau Klaipėdoje gyvenantys vaikinai antradienį į Savivaldybę neatvyko. Jų merė sakė lauksianti bet kurią dieną.