Skiepas kainuos itin brangiai: eilėje užlindę asmenys antrą dozę gaus, bet kartu su ja gresia ir tūkstantinės baudos

Vakcinavimo tvarką pažeidusiems ir eilėje užlindusiems asmenims pirmoji skiepo dozė gali atsieiti labai brangiai. Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, nesulaukę savo eilės, bet skiepą neteisėtai gavę žmonės antrąją vakcinos dozę gaus, tačiau kartu su ja jų gali laukti ir tūkstantinės baudos.

skiepai
Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, be eilės pasiskiepyti užlindę asmenys antrąją vakcinos dozę gaus, tačiau kartu su ja jų gali laukti ir tūkstantinės baudos.

„Nagrinėjame šį klausimą kartu su teisininkais. Panašu, kad mes turime tokią situaciją, jog vis tik kiekvienas pacientas turi būti paskiepytas ta pačia registruota COVID-19 vakcina pagal schemą, kuri yra nurodyta registracijos metu patvirtintoje vakcinos charakteristikoje, taip kad skiepijimas bus vykdomas.

Tačiau, noriu atkreipti dėmesį, kad lygiai taip pat yra ir atsakomybė už teisės aktų pažeidimus, ir ji yra numatyta įstatuose. Tai reiškia, kad tais atvejais, jeigu vis tik bus patvirtinta po tyrimų, jog eilė buvo pažeista, bus žiūrima pagal administracinių nusižengimų kodeksą“, – pranešė ministras.

Anot jo, dėl to, kad šie galimi pažeidimai buvo padaryti karantino metu, užlindusių eilėje gali laukti tūkstantinės baudos.

„Ir dar, turint mintyje LR žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimą, kad tai yra padaryta karantino ir ekstremalios situacijos metu, tai gali užtraukti baudą tokiems asmenims nuo 500 iki 1500 eurų baudą, o juridiniams asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų baudą“, – teigė A.Dulkys.

„Jeigu bus įrodyta, kad tas pasiskiepijimas buvo padarytas pažeidžiant teisės aktus, tai antras skiepas bus, bet jis gali pasirodyti labai brangus“, – situaciją apibendrino ministras.

Žiniasklaidoje pasirodė informacija apie galimus pažeidimus

BNS sausio pradžioje skelbė apie galimus pažeidimus Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje, kai paskiepyti buvo keli darbo sutarčių su šia klinika neturintys VU Odontologijos instituto dėstytojai.

Sveikatos apsaugos ministerija tuo metu teigė, kad darbo sutarčių su Žalgirio klinika neturintys dėstytojai prioriteto tvarka negalėjo būti paskiepyti nuo COVID-19 ir pradėjo tyrimą, tačiau jo išvadų dar nėra.

Žalgirio klinikos vadovė Vytautė Pečiulienė BNS tąkart sakė, kad dėstytojai paskiepyti, nes nuo vasario 1 dienos ateina dirbti su pacientais bei studentais – jie laikinai įdarbinami pagal įprastą tvarką, kadangi VU Odontologijos institutas yra įstaigos klinikinė bazė.

Direktorė taip pat patvirtino, kad tarp paskiepytųjų yra europarlamentaro Juozo Oleko dukra Laura Linkevičienė, jos vyras Tomas Linkevičius, kt.

Naujienų portalas 15min.lt taip pat skelbė, kad Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotyje vakcina nuo COVID-19 pasiskiepijo ir šią stotį valdančios įmonės „Ambulansas“ vadovas Ričardas Ūselis bei trys pačioje įmonėje nedirbantys jo artimieji.