Skiepijimosi mastas šalyje mažėja jau 10 metų

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys atkreipia dėmesį, kad bendri vakcinacijos tempai šalyje mažėja, o tai, akcentuoja jis, kelia riziką, jog gali sugrįžti kai kurios šiuo metu jau suvaldytos ligos. Visgi, atkreipia dėmesį ministras, kad šios tendencijos nereikėtų sieti su COVID-19 pandemija, nes, anot jo, skiepijimosi mastas šalyje mažėja jau 10 metų.

Specialistai tvirtina, kad atsisakymas ar atidėjimas profilaktiškai skiepyti vaikus gali grąžinti sunkius užkrečiamųjų ligų atvejus.

„Yra tik pora skiepų, kur mes matome, kad yra augimas, o visais kitais atžvilgiais arba yra rezultatas toks pats, arba, kas yra blogiau – tai yra mažėjimas. Tas mažėjimas yra signalizuojantis – turi tam tikrą raudonų lempučių vaizdą“, – SAM surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Dulkys.

O tai jau signalizuoja, kad galima kai kuriais atžvilgiais pereiti į tą rizikos zoną, kad gali sugrįžti kai kurios ligos.

Visgi A. Dulkys atkreipia dėmesį, kad vakcinacijos mažėjimas buvo pradėtas fiksuoti dar prieš COVID-19 pandemiją, kai skiepijimosi klausimą dalis visuomenė pradėjo vertinti ypač jautriai.

„Dabar jau įprasta daugelį dalykų nurašyti pandemijos laikotarpiui, kad čia dėl pandemijos kažkas – ne. Tos tendencijos, tie skaičiai, dinamika yra jau mažiausiai pastaruosius 10 metų ir tikrai čia pandemija nėra kažkokia pagrindinė priežastis“, – akcentavo jis.

Elta inf.