Ūkininkai, užsiimantys grūdų džiovinimu, neįsivaizduoja grūdų apdirbimo ir paruošimo tolimesniems procesams be džiovyklų. Nuo ūkio dydžio dažnai priklauso ir kokios džiovyklos yra naudojamos. Mažesnių ir vidutinių grūdų ūkį turintys ūkininkai dažnai naudoja mobilias džiovyklas, tuo tarpu didelius grūdų laukus prižiūrintys ūkininkai naudoja dideles grūdų džiovyklas.
Mobilios džiovyklos išsiskiria tuo, kad paruošimas ir naudojimas yra daug paprastesnis nei didelių džiovyklų. Džiovykla gali būti naudojama, kai yra pajungta prie traktoriaus, o oras šildomas dujomis arba kuru. Norint užtikrinti aukštesnę kokybę, galima naudoti šilumokaičius, kurie atskiria dūmus nuo karšto oro. Šių džiovyklų mobilumas leidžia sutaupyti pinigų, nes nereikia įsirenginėti didelių džiovyklų.
Didelės grūdų džiovyklos dabar yra automatizuotos, tai leidžia reguliuoti paduodamo oro ir grūdų oro temperatūrą. Šiose džiovyklose galima džiovinti skirtingų cheminių savybių ir dydžių grūdines kultūras. Kadangi džiovinimas yra vienas iš svarbiausių procesų, džiovykloms yra keliami labai aukšti reikalavimai. Tai yra dar viena priežastis, kodėl jos dažniausiai naudojamos tik dideliuose ūkiuose.
Didelės grūdų džiovyklos yra skirstomos į tris skirtingas rūšis: šachtines, būgnines ir cirkuliacines. Tarpusavyje jos skiriasi temperatūra, v4dinimo laiku. Būgninėse džiovyklose grūdai yra labiau pažeidžiami nei kitose, todėl jose dažniau apdorojami pašariniai grūdai. Cirkuliacinėse džiovyklose valymo ir šaldymo procesas vyksta tolygiai.
Rašyti atsakymą