Skrajūnai lietuvių tautosakoje ir šventėse

Juknaičių bibliotekoje vyko Kultūros paso paslauga „Padangių skrajūnai tautosakoje ir šventėse“, kurioje dalyvavo Usėnų pagrindinės mokyklos mokiniai su mokytojomis.

Šios paslaugos tikslas – pasitelkiant lietuvių tautosaką, šventes, gilinti vaikų etnokultūros žinias, lavinti mąstymą, plėsti etnokultūros paveldo ir kultūrinės įvairovės suvokimą, formuoti kultūros vartojimo įpročius. Užsiėmimo metu, pasitelkiant pasakas, sakmes ir smulkiąją tautosaką, dalyviams suteikiama daugiau žinių apie mūsų krašte gyvenančius paukščius.

Pažintinėje dalyje nusikėlėme į pavasario šventes – Gandrines, Keturiasdešimties paukščių dieną, Velykas. Vaikai dalyvavo proto mūšyje „Spėk kas?“ Žaidimo metu mokiniai sužinojo, kad Gandro diena švenčiama kovo 25 dieną, kai į mūsų kraštą grįžta baltieji gandrai, kad kovo 10-ąją Lietuvoje minima 40-ies paukščių diena, siejama su masiniu paukščių parskridimu tėviškėn, kad visi pavasario mėnesių pavadinimai kilo iš paukščių vardų, susipažino su smulkiąja tautosaka – paukščių garsų mėgdžiojimais.

Ką mažas paukštelis, tupėdamas ant šakos, išlieja savo giesmėje, žmogus mėgina pasakyti savo žodžiais, tad reikėjo atspėti gegutės, žaismingus varno ir karvelio pamėgdžiojimus.
Praktinėje užsiėmimo dalyje iš paruoštų popierinių detalių vaikai patys kūrė plasnojančius sparnuočius.