Skubėjimo į ligoninę kaina – 3900 Lt

policija tikrinaRugsėjo 15 dieną šilutiškė L.G., skubėjusi vežti savo anūkę į ligoninę, Kulėšų kaime greitį viršijo daugiau nei 50 km/val. Nuo alergijos dusęs vaikas močiutės turėjo ilgokai palaukti – mat, pareigūnų sustabdyta, ji į kišenę vienam jų įbruko 50 eurų.

Nors teisme moteris sakė, kad pareigūnams tuomet davė ne kyšį, o baimindamasi dėl anūkės būklės tiesiog norėjo iš karto sumokėti baudą už greičio viršijimą, tačiau neseniai jai paskelbtas baudžiamasis įsakymas. Skubėjusios močiutės piniginė paplonės 3900 Lt.

Rugsėjo viduryje L.G., išsigandusi dėl anūkės alergijos paūmėjimo (ši pradėjo dusti), skubėjo nuvežti ją į ligoninę. Kulėšų kaimu, kur leidžiamas greitis yra ne daugiau nei 50 km/val., ji praskuodė 103 km/val. greičiu (greitį nustatančio prietaiso paklaida gali būti tik apie 2 km/h).

Kulėšuose budėję pareigūnai pasivijo moters automobilį ir sustabdė. Pareigūnai nepaisė vairuotojos aiškinimo, kad ji skuba į ligoninę. Pasikvietė moterį į tarnybinį automobilį, kad surašytų kelių eismo taisyklių pažeidimo protokolą.

Tačiau L.G. neturėjo laiko laukti – pasakė, kad ji iš karto susimokėsianti baudą. Kaip ji sakė teisme, piniginėje turėjo 50 eurų kupiūrą, todėl įdėjo ją į pareigūno kelnių kišenę.  Pareigūnui paklausus, ar ji duoda kyšį, ji atsakė tik susimokanti baudą ir norinti važiuoti toliau. Ir teisme moteris nepripažino davusi kyšį.

Tiriant L.G. bylą, iškapstyta ir ankstesnių jos nusižengimų: tris kartus ši moteris mokėjo pinigines baudas, neseniai – liepos mėnesį – ji paklojo 450 litų už tai, kad Žemaičių Naumiestyje viršijo leistiną greitį.

Ir šį kartą teismas kaltinamąją pripažino kalta ir paskyrė 3900 Lt baudą bei konfiskavo 50 eurų kupiūrą, traktuotą kaip kyšį.
Kaltinamoji baudžiamąjį įsakymą dar gali skųsti.