Skubėkime į paukščių rojų

pauksciu rojus

Šiemet į Nemuno deltos regioninio parko kvietimą aplankyti „Paukščių rojų” atsakė itin daug norinčiųjų iš visos Lietuvos, tačiau stebėtina, kad užsiregistruoti į pirmąjį kartą organizuojamas paukščių sutiktuves neskuba šilutiškiai.

Organizatoriai atskleidė, kad paukščių sutiktuvių dieną tikisi sulaukti 1000-tojo Nemuno deltos regioninio parko lankytojo, kurio lauks staigmena.

Nemuno deltos regioninį parką ne veltui vadiname paukščių rojumi. Kasmet, pavasarinių migracijų metu, čia apsistoja įspūdingi sparnuočių būriai. Potvynio užlietose pievose jie ilsisi ir atgauna jėgas.

Skubėkime susitikti kovo 28 d. (šeštadienį) 11 val., Pakalnės g. 68, Pakalnės kaime (Nemuno deltos regioninio parko direkcijos lankytojų centre) ir drauge džiaugtis sparnuočių klegesiu, bundančios gamtos grožiu, iš vagos išėjusių upių stichija.

„Saugomų teritorijų specialistai suteiks unikalią galimybę stebėti iš žiemojimo vietų grįžtančius paukščius. Aprūpins žiūronais, paukščių pažinimo vadovais. Išmokys naudotis monokliais, kurių pagalba galima įžiūrėti net paukščių akių spalvą, jeigu oras tam palankus!”, – sakė Nemuno deltos regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Kristina Keterienė.

Gamtos fotografas Julius Morkūnas pristatys paukščių fotografijų parodą. Atsakys į dalyvių klausimus apie paukščių fotografavimo ypatumus, gerų kadrų paiešką gamtoje ir kt.

Rusnės specialiosios mokyklos darbuotojai mokys gaminti inkilus sparnuočiams. Puiki proga sužinoti, kokiuose inkiluose gyvena mūsų giesmininkai, ir išmokti meistrauti.

Mažieji renginio dalyviai lipdys velykines dekoracijas iš ekologiško, vietoje pasigaminto plastilino. Bus smagiai, kūrybingai užsiėmę ir netrukdys suaugusiesiems stebėti ar meistrauti.

Visų paukščių sutiktuvių dalyvių laukia ypatinga ant laužo virta arbata. Tik nepamirškite sumuštinio sau ir draugui.

Būtina išankstinė registracija telefonu (8 441) 75050. Dalyvio mokestis – vienas euras.

Susitikime Nemuno deltos regioniniame parke kovo 28 dieną!

LNK Žinių vaizdo įrašas apie Nemuno deltą, parskrendančius paukščius ir organizuojamą paukščių sutiktuvių renginį (žiūrėti nuo 17:40).