Skubėkite į Švėkšną pamatyti didžiausią Velykų medį Lietuvoje!

Sveksnos marguciai_2Švėkšnos miestelio neįgalieji vėl stebina išmone, o galbūt – ir nauju Lietuvos rekordu: šalia Švėkšnos bažnyčios jie kartu su seniūnija pastatė ir margučiais papuošė nepaprastą Velykų medį. Ant jo šakų sūpuojasi net 7551 margutis! Spalvų, raštų ir technikų, kuria jie marginti, įvairovė neapsakoma.

O šalia puikuojasi dar vienas įspūdingas neįgaliųjų kūrinys – 514 margučių papuošta suknelė, su kuria gali nusifotografuoti visi, kas nori.

Respublikinė žiniasklaida iki šiol skelbė, kad norintys pamatyti didžiausią Velykų medį Lietuvoje turėtų važiuoti į Šeduvą. Tenykščio vaikų darželio bendruomenė ant kieme augančio Velykų medžio sukabino 5527 įvairia technika dekoruotus margučius.

Tačiau jau balandžio 12 dieną, trečiadienį, Šeduvos rekordas buvo pagerintas: Švėkšnos neįgalieji  papuošė Velykų medį, ant kurio šakų sukabino 7551 margutį. Taigi šeduviškius švėkšniškiai pralenkė daugiau nei 2000 margučių.

Įvairiomis iniciatyvomis garsėjančios Švėkšnos neįgaliųjų draugijos pirmininkė Ingrita Riterienė pasakojo, jog idėją apie tokią miestelio puošmeną nešiojosi visus metus. Ji kilo stebint reportažus apie kitose vietovėse puošiamus Velykų medžius.

Pasidalijusi mintimis su draugijos nariais, pirmininkė sulaukė palaikymo, tad rinkti ir dekoruoti tuščius kiaušinių kevalus neįgalieji pradėjo nuo Naujųjų metų.
Sveksnos marguciu_suknele_riteriene_3
„Manėme, kad surinksime kokius 2000, ne daugiau, bet jų vis daugėjo, žmonės nešė ir nešė, kol galutinis rezultatas mus pačius nustebino“, – sakė pirmininkė.

Įgyvendinti sumanymą padėjo ir seniūnija – atgabeno prie bažnyčios nemenką ažuoliuką, kurį dovanojo vienas vietos gyventojas.

Dar vienas dabar Švėkšną puošiantis kūrinys – margučiais papuošta suknelė, ant kurios sugulė 514 margučių – tiek pat, kiek metų šiemet sueina Švėkšnai. Ją neįgalieji puošė iš anksto, nes suprato, kad priešvelykinėmis dienomis tiek darbų jau nebeaprėps.

Paraginti kreiptis į Lietuvos rekordus registruojančią agentūrą, švėkšniškiai dar svarsto, bet tokios galimybės neatmeta. Pasak I.Riterienės, dirbo jie ne dėl rekordų, o tik todėl, kad tai smagu patiems, kad tai padeda užmiršti visas negandas. Bet jei toks rekordas būtų užfiksuotas, tai būtų malonu jo kūrėjams.

Šiuo metu Švėkšnos neįgalieji sako jokių naujų rekordų planų nekuriantys – dabar jie tiesiog ilsisi ir ruošiasi šventėms.
Švėkšnos muziejaus nuotraukos.