Skubioji pagalba odai žiemą – kūno sviestas

the-body-shop-vanilla-body-butterŠaltuoju metų laiku net ir tobuliausia oda linkusi išsausėti. Dėl šalčio, kuris garina drėgmę, dėl centrinio šildymo namuose, kuris ypač sausina orą.

Skubioji pagalba jūsų odai žiemą – maitinamosios, drėkinamosios priemonės, kurių karalius – kūno sviestas.

Kaip teisingai naudoti kūno sviestą ir apie klaidas, kurių pasitaiko puoselėjant odą, pasakoja „The Body Shop“ grožio konsultantė Giedrė EIDUKAITĖ.

1. Pirmiausia kūną nušveiskite. Dažniausiai pasitaikanti kūno sviesto naudojimo klaida – tepti jį ant šveitimo besiprašančios odos. Oda nuolat atsinaujina, tačiau viršutinis negyvų ląstelių sluoksnis pasišalina ne iškart, todėl, tepant sviestą ir sykiu masažuojant odą, dėl mechaninio trynimo nebegyvos, suragėjusios ląstelės smulkiais gumulėliais ima rinktis tarp pirštų, taip pat padengia odą ir gali nemaloniai erzinti.

Tas pats nutinka ir jei oda pernelyg išsausėjusi – tuomet nuo sausumo net plika akimi matomos pleiskanėlės taip pat sušoka į gumuliukus. Jų išvengsime, jei kūno sviestą tepsime ant nušveistos ir nupraustos odos. Tuomet ir kosmetikos priemonė įsigers geriau, ir oda atrodys glotnesnė.

Pašalinti negyvas odos ląsteles šveitikliu rekomenduojama 1-2 kartus per savaitę. Kūnui dažniausiai gaminami šveitikliai su kietosiomis abrazyvinėmis dalelėmis, cheminių šveitiklių pasitaiko rečiau.

„Vis dėlto, jei oda labai sausa ir jautri, rekomenduojama rinktis šveitiklius su natūraliu cukrumi, sumaišytu su aliejais – nuo kūno, vonios šilumos cukraus kruopelės tirpsta ir glotninasi, todėl valo odą švelniau“, – patarė G.Eidukaitė.
Keep-skin-hydrated
2. Odą maitinkite po dušo, vonios. Tuomet oda būna suminkštėjusi, įšilusi po maudynių, poros – atsivėrę, tad kūno sviestas geriau tirps, geriau pasiskirstys ir gersis į odą.

3. Kūno sviestą tepkite vakare. Kaip veido, taip ir kūno oda maitinasi ir regeneruojasi naktį, kai miegame, todėl vakaras – pats tinkamiausias laikas odą maitinti, drėkinti. O ryte ji bus minkšta ir švelni – it šilkinė.

Kūno sviesto pagrindas – natūralūs aliejai, tad natūralu, jog jie į odą susigeria lėčiau. Jei juo palepinsite kūną iš vakaro, ryte kosmetika jau bus puikiai įsigėrusi, tad nereikės baimintis susitepti drabužių.

Jei vis dėlto mėgstate drėkinti, maitinti odą ryte, verčiau rinktis kūno losjonus, kurie paprastai būna lengvesnės konsistencijos ir greičiau įsigeria į odą.

4. Maitinkite odą tiek, kiek norisi. Jei oda normali, ją pamaitinti, pridrėkinti pakaks 1-2 kartus per savaitę. Jei oda sausa arba lankote baseiną, kurio vandenyje esantis chloras itin smarkiai džiovina odą, kūno sviestą naudokite kasdien. Geros sudėties, gero gamintojo kūno sviestas – vienas natūraliausių ir saugiausių produktų, tad jo padauginti neįmanoma. Tepkite jo tiek, kiek jaučiate, kad reikia.

5. Sviestas, bet nevalgomas. „Nors patarimas verčia šyptelti, tačiau kai kurie klientai prisipažįsta susigundantys kūno sviesto net paragauti – nes gardžiai kvepia ir yra praktiškai natūralus, o daili pakuotė vilioja kaip saldainių dėžutė, – sakė G.Eidukaitė. – Šiuo tikslu į praktiškai visas „The Body Shop“ priemones dedama šiek tiek karčių medžiagų – tam, kad jei ne jūs, tai bent jūsų mažylis neužsimanytų „pasmaguriauti“ kosmetika“.