Skurdžiai gyvenančių vaikų svajones pildė verslininkai ir jaunos mamos

remtinu vaiku kaledos sveciaiPirmadienio popietę visi tie, kas nėra abejingi svetimo vaiko skausmui, kas nuolat remia Šilutės socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centre globojamus socialinės rizikos šeimose augančius vaikus, rinkosi į šių vaikų Kalėdų šventę. Tiems vaikams šiemetinės Kalėdos buvo išskirtinai turtingos, mat dovanų jiems nešė ne tik Kalėdų senelis, bet ir vaikų svajones pirkę Šilutėje ir užsienyje gyvenantys verslininkai, Facebook’e registruoto virtualaus Šilutės mamyčių klubo narės, savivaldybės vadovai.

Tų vaikų svajonės – tai ne tik įvairūs stalo žaidimai, bet ir jau ūgtelėjusių paauglių merginų noras gauti jaunatviškų kvepalų ar kosmetikos priemonių, o vaikinų – turėti daugiau sporto inventoriaus, kamuolių, atmintinių, telefonų atminties kortelių. Dažnai svajonės ir visai žemiškos: norisi flomasterių, penalų, kitų mokymuisi būtinų priemonių, kurių šiems vaikams neišgali nupirkti jų tėvai…

Dovanas nešė ne tik Kalėdų senelisremtinu vaiku Rasa

Su skurdžiai gyvenančiose šeimose augančiais vaikais dirbanti socialinė pedagogė Indrė Lekavičiūtė džiaugiasi, jog šios Kalėdos jos globotiniams – tikrai turtingos. Ji vardija ne tik kituose Lietuvos miestuose, bet ir Šiaurės Airijoje, Norvegijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančių žmonių pavardes, kurie panorėjo dovanomis ir vaišėmis prisidėti prie šilutiškių vaikų švenčių.

Vieni paskutiniųjų pareiškusių tokį norą – Norvegijoje įsikūrę buvę šilutiškiai Kristina ir Albinas Vaitkai, kurie nutarė nupirkti ne asmenines dovanėles, o tai, ko šiems vaikams labiausiai reikia kasdienėje jų veikloje centre. Tad jau keliauja į Šilutę kiekvienam globotiniui skirtos šlepetės, keletas pledų, ši šeima nupirko ir kalėdinių vaišių.

Svari buvo virtualaus Šilutės mamyčių klubo, vadovaujamo Vilijos Liatukienės, parama. Šio klubo narės irgi padėjo Kalėdų seneliui – „nupirko“ svetimų vaikų svajones, taip pat į šventę atnešė ir vaišių.
Vaikai ir patys atsakingai ruošėsi kalėdinei šventei, kuri kartu buvo ir padėkos rėmėjams popietė: gamino įvairius darbelius, puošė patalpas, repetavo vaidinimą. O susirinkę išvakarėse – sekmadienį – kartu su socialine darbuotoja Indre kepė pyragus.

Paramos sulaukia ištisus metus

remtinu vaiku spektaklisPirmadienį priimti į Dienos centrą atvykstančius svečius I.Lekavičiūtei talkino ir Socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Jakienė bei vyr. socialinė darbuotoja Onutė Klasauskienė. Talkos tikrai reikėjo, nes svečių buvo kelis kartus daugiau nei pačių lankytojų.

Direktorė sakė, jog į padėkos popietę stengtasi sukviesti visus tuos, kas neliko abejingi svetimų vaikų kalėdinėms svajonėms, ir kas centrą rėmė ištisus metus. Tokią paramą šios įstaigos globotiniai gauna nuolat: pinigais ar reikalingais daiktais nešini čia nuolat suka nemažai šilutiškių. Štai ir neseniai 1000 litų centrui skyrė UAB „Įtampa“ vadovas Algis Bekeris, sofą dovanojo Tomas Budrikis, ištisus metus sauso maisto davinių dovanoja Šilutės Raudonojo Kryžiaus draugija, vadovaujama Virginijos Mačijauskienės. Nešinos savo vaikų drabužėliais ar tiesiog saldainių maišeliu čia nuolat užsuka ir virtualaus Šilutės mamyčių klubo narės.

„Norėjome jums pasakyti: „Laimingas tas, kuris turi, bet dar laimingesnis tas, kuris gali dalintis“, – sakė R.Jakienė. Tokį pavadinimą centro vadovės davė ir šiai popietei.

Žaidimų, kamuolių ir vaisių centro globotiniams dovanojo Savivaldybės, Vaiko teisių apsaugos ir Socialinės paramos skyrių vadovai. O pastarojo skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis pašmaikštavo, jog, matyt, yra visai neblogai, kad kai kurioms socialinės srities įstaigoms skiriamas menkas finansavimas – tai tampa paskata jų darbuotojams ieškoti rėmėjų.

Vaikams linkėta ne tik turėti svajonių ir kad jos pildytųsi, bet kad ir jie jaustų dėkingumą rėmėjams, kad mokėtų padėkoti už jį ir saugoti dovanas.

Gavę asmenines dovanas ir parodę svečiams savo spektakliuką, centro globotiniai pakvietė visus prie bendro vaišių stalo.