Šlagerių karaliai ir karalienės kaip mantrą kartojo M.Budraičio vardą (foto, audio)

budraitis tabasco ryklys„Dar nesu tiek plojusi… Gaila, kad nesėdėjau priekyje, kai Simonas Donskovas šokti kvietė“, – poeto, renginių vedėjo ir organizatoriaus Marijaus Budraičio sceninės veiklos 20-mečiui paminėti skirtą koncertą įvertino viena šilutiškė. Šilutėje retai būna sausakimša 500 vietų Kultūros ir pramogų centro salė, o scenoje pasirodo šalies popmuzikos žvaigždynas.

Nenuilstančiais plojimais publika įvertino M.Budraičio kūrybą.

Viliojo Ž.Žvagulio žmoną?

Garsūs Lietuvos atlikėjai visą vakarą dainavo dainas, kurioms žodžius parašė šilutiškis M.Budraitis. Vieni jų užtraukė daugeliui žinomus hitus, kiti dovanojo siurprizą pačiam dainų kūrėjui ir žiūrovams – pirmą kartą atliko dar negirdėtas dainas ar jų variacijas. Žodžių kūrėjas šįkart nebuvo nematomas it operos fantomas – atlikėjai nuolat kartojo Marijaus vardą, kvietė jį į sceną ir pakaitomis dėkojo už kūrybą, kuri idealiai susilieja su muzika.

Už tinkamai parinktus žodžius dėkojo atlikėjos Birutė ir Andželika Petrikytės, Algimantas Butnorius. Šilutiškis bardas Adas Nausėda dainavo balades iš Marijaus poezijos rinktinės „Naktigonė“.

Gerų emocijų gūsį su savimi atsinešė estrados liūtas, šlagerių karalius klaipėdietis Simonas Donskovas. Legendinį atlikėją M.Budraitis vadina savo scenos mokytoju, su kuriuo jis pradėjo augti kaip dainų kūrėjas. Jaunatviškas S.Donskovas šokdino žiūrovę, dalijo moterims komplimentus ir žaižaravo charizma.

Viena seniausių Lietuvoje grupė „Vairas“ dainą dovanojo Marijaus mamai, kad ji išauklėjo puikų vyrą. „Nė vienas poetas, gyvenantis Šiaulių mieste, neišsakytų to, ką apie Šiaulius parašė Marijus“, – atkreipė dėmesį „Vairo“ vokalistas Rolandas Janušas. Šilutiškio sukurta daina yra tapusi neoficialiu Šiaulių miesto himnu.

Energijos vulkanas Žilvinas Žvagulis prisipažino neseniai supratęs, kad M.Budraičio daina apie jo kiemą yra itin tiksli, nors Marijus, jo žiniomis, tame kieme niekad nėra buvęs. Toliau „pafilosofavęs“ Žilvinas suvedė galus, kad jo žmonai Irenai Starošaitei Marijus nė vienos dainos nėra sukūręs. „Kodėl?“ – retoriškai analizavo Ž.Žvagulis ir išvedė teoriją, kad taip gali būti vien todėl, kad nekiltų įtarimas…

Prieš įteikdama gėlių puokštę M.Budraičiui, I.Starošaitė kalbėjo, kad visose Marijaus sukurtose dainose skamba jų gyvenimas.

Dovana – „Youtube“ atrasta daina
budraitis visi
„Nesu girdėjęs nė vienam eilėraštyje ar dainoje žodžio „parasparnis“. Tai rodo, kad Marijus yra visai kitoks kūrėjas negu kiti“, – komplimetus žėrė grupės „Patruliai“ vokalistas Algirdas Radzevičius.

Jis pastebėjo, kad tokios gražios dainos apie Nidą niekaip negalėtų parašyti žmogus, kuris yra ne iš Pamario. „Patruliams“ taip ir nepavyko iš M.Budraičio išpešti, „ką jis prisidirbo žmonai“, kai sukūrė lyrišką meilės dainą.

Prieš devynerius metus grupės „Tabasco“ nariai sėdėjo po alyvomis Nidoje, kai paskambino M.Budraitis ir pasakė: „Rašykitės, turiu jums dainą“. Taip ant servetėlių užrašyta gimė pati pirmoji „Naujų draugų daina“ grupei „Tabasco“.

Ką padovanoti tokiam originaliam žmogui kaip M.Budraitis? Tokį klausimą gvildeno „Tabasco“ nariai. Atsakymą pateikė vaizdo įrašų puslapis „Youtube“. Svetainėje grupės vokalistas Gediminas Norvaišas atrado vieną iš pirmųjų Marijaus dainų apie ryklį, kurią išklausė beveik 200 tūkstančių žmonių.

Po ja keletas grupės vyrams įstrigusių komentarų: „Nesveikai veža“, „Mes šitą visą naktį su chebra dainavom „Žilvity“ (jaunimo stovykloje, – aut. past.)“ ir „Gal kas įsivaizduoja, kokie akordai galėtų būti šitai dainai? Gitara norėčiau išmokti grot šitą tarškalą“.

„O aš būsiu ryklys – niam niam niam niam, ir surysiu tave – niam niam niam niam…“,  – pritariant pačiam M.Budraičiui ir žiūrovams, „Tabasco“ atliko legendinės grupės „Disproporcija“ dainos „O aš būsiu ryklys“ naują versiją. Neslėpdamas džiaugsmo M.Budraitis kalbėjo, kad kartu su Algirdu Skripkausku – Skripka grupė „Disproporcija“ nukeliavo ilgą ir šlovingą kelią.

„Jeigu Marijus pakvies į sceną, visada reikia laukti ko nors netikėta“, – pastebėjo meras Virgilijus Pozingis. Jis linkėjo M.Budraičiui tolesnės kūrybinės sėkmės. Padėką perdavė mero pavaduotojas Vaidas Pavilonis ir Seimo narys Kęstas Komskis.

Jis oficialiai įteikė M.Budraičiui Seimo medalį krištole ir padėką už Šilutės krašto garsinimą, indėlį į Lietuvos kultūrą, popkultūrą ir literatūrą.

Renginį vainikavo bendra visų atlikėjų daina – Šilutei ir šilutiškiams skirtas „Kraštiečių himnas“, kurį pagal Marijaus eiles sukūrė ir atliko grupė „Jonis“.

Dėkodamas susirinkusiesiems, Marijus linkėjo mylėti savo kraštą kaip pačius save.

Daugiau nuotraukų albume

joomplu:2842