Šlapdribai ir darganotam orui – guminiai batai

 

Untitled-1 copyTikriauisiai sunkiai surasime žmogų, kuris nebūtų girdėjęs posakio: nėra blogo oro – yra tik bloga apranga.  Ar tikrai tai tiesa, jei už lango pliaupia lietus? Skubame Jus užtikrinti: tikrai taip, jeigu avite patogius ir dailius guminius batus. Jie šiomis dienomis vis sparčiau skverbiasi į mūsų garderobą ir tampa stilinga bei praktiška aprangos detale. Tad ką reikėtų žinoti prieš perkant guminius batus?

Pasidomėjus šiuolaikine batų rinka, tenka nustebti, jog guminiai batai pasižymi itin plačia įvairove. Nuo miniatiūrinių iki gremėsdiškų, marginti gėlių,  gyvūnų ar paukščių ornamentais, skirti žvejybai, lauko ar darbams ar stilingam vakarėliui. Stilius ir progas juos dėvėti galima būtų vardinti iki begalybės. Guminiai batai dėl savo įvairovės tapo mėgstami visame pasaulyje, vis gi, Lietuvoje jie esti nepakeičiami dėl permainingų orų, kai vieną dieną kaitina saulė, o kitą rytą jau pliaupia lietus.

Taigi į ką reikėtų atkreipti dėmesį perkant guminius batus, kad jie džiugintų ne tik Jūsų ir aplinkinių akis, bet ir būtų  patogūs ir praktiški? Guminiai batai nesitampo ir nesitraukia, tad pirkite tik Jums tinkamą dydį. Matuotis juos reikėtų su storesnėmis kojinėmis, ypač jeigu planuojate apavą dėvėti ilgesnę dienos dalį. Tuomet pavargusi koja šiek tiek patinsta ir batai gali spausti. Būtinai atkreipkite dėmesį iš ko pagaminti batai. Paprastai guminiai batai gaminami iš PVC, kaučiuko arba specialių sintetinių dervos medžiagų. Tvirtais ir patvariais laikomi guminiai batai pagaminti iš PVC. Dažniausiai jie turi tik vieną siūlę. Tuo tarpu klasikinė guma turi kelias siūles. Manoma, jog dėl didesnio siūlių skaičiaus guminiai batai yra mažiau atsparūs drėgmei.

Be abejonės, pirmiausia matuositės tuos guminius batus, kurie jums pasirodys patraukliausi. Vis gi, derėtų atkreipti dėmesį į batų pamušalą. Pirmenybę teikite pamušalui, kuris pagamintas iš natūralių medžiagų, nes guminiuose batuose kojos nekvėpuoja. Tad jeigu juos dėvėsite darganotu oru ir ilgesnį laiką, pageidautina, jog pamušalas nebluktų ir nedažytų kojinių.

Dar viena puiki „guminukų“ savybė – itin paprata priežiūra. Viskas ko Jums prireiks – tai šiltas vanduo, skudurėlis ir lašelis glicerino. Na, žinoma labai svarbu, kad guminiai batai visuomet būtų sausi. Tik džiovinti juos derėtų laikant šiek tiek atokiau nuo karštų radiatorių ar kitų šilumos tiekimo židinių.

Jeigu šaltomis ir darganotomis dienomis Jūsų nuotaika nekokia, neverta nusiminti. Patogūs ir spalvingi, gal būt net ekstravagantiški gumuniai batai tikrai privers nusišypsoti kiekvieną.