Slidžiuose keliuose – avarijų virtinė

avarija prie traksedziu andriausVakarų Lietuvos keliais važiuojantiems vairuotojams savaitgalis buvo išbandymų metas. Dėl gausaus snygio čia eismo sąlygos keliuose buvo itin sudėtingos, o joms tinkamai pasiruošę buvo ne visi vairuotojai. Sumaištį sukėlė kelius padengęs šlapio sniego sluoksnis.

Nuo penktadienio pamaryje gausu eismo įvykių: nuo kelių slydo ir vertėsi lengvieji automobiliai bei mikroautobusai. Vienas vairuotojas ties Traksėdžių gyvenviete partrenkė ir likimo valiai paliko stirną.

Laimei, visiems į avarijas patekusiems vairuotojams ir jų keleiviams pavyko išvengti sunkių sužalojimų.

Čiuožykla tapusioje gatvėje švėkšniškis sudaužė „Opel“ mikroautobusiukas lauciai rolando

Penktadienį po pietų slidžioje kaip stiklas Švėkšnos Žemaičių gatvėje vietos gyventojas nesuvaldė savo automobilio. Jo „Opel“ trenkėsi į medį. Žmonės per avariją nenukentėjo, tačiau automobilis sudaužytas gana smarkiai.

Po avarijos į įvykio vietą buvo iškviesti ugniagesiai, kadangi iš po variklio dangčio pradėjo rūkti dūmai.

Po incidento vyriškis piktinosi komunalinėmis tarnybomis, nesugebančiomis pabarstyti slidžių gyvenvietės gatvių.

Vyriškis tvirtino, kad automobilis apdraustas Kasko draudimu, tad avarijos nuostolius turėtų padengti draudimo kompanija.

Į avarijas pateko jauna šeima ir du mikroautobusai

Šeštadienio rytą dėl nenuvalytų kelių Šilutėje nesuvaldytas nuo kelio nuskriejo „Toyota“. Jauna pagėgiškių šeima su mažamečiu vaiku atsipirko tik išgąsčiu. Nuo kelio nulėkusį automobilį ištraukti padėjo pro šalį važiavęs vilkiko vairuotojas.

DSC 0276Dar viena avarija įvyko kelio Šilutė – Klaipėda 2-ajame kilometre. Ten nuo kelio nuslydo ir apvirto keleivinis autobusiukas, nes jo vairuotojas neįvertino sudėtingų eismo sąlygų ir slidžiame kelyje nepasirinko saugaus greičio. Eismo įvykio metu stipriau niekas nenukentėjo.

Šeštadienį po pietų kelyje Žemaičių Naumiestis – Šilutė, netoli Laučių gyvenvietės, į keleivinį autobusiuką rėžėsi kitą automobilį lenkęs vietinio gyventojo vairuojamas „Volkswagen Passat“.

Pirminiais duomenimis, lengvasis automobilis „Passat“, norėdamas aplenkti vilkiką, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą, tačiau lenkimo manevro nepavyko atlikti sėkmingai. Užvažiavus ant šlapio sniego provėžų, automobilį sumėtė. Nevaldomą „pasatą“ dar pavyko pasukti į kelkraščio pusę, tačiau jis vis tiek kliudė iš priekio atvažiuojantį keleivinį  mikroautobusą ir nulėkė nuo kelio.

Panevėžio autobusų parkui priklausančiu autobusiuku, kurį vairavo 55 metų vyriškis, iš Šilutės į Panevėžį važiavo keturi žmonės. Vairuotojas dar bandė išvengti susidūrimo ir pasuko į kelkraštį, tačiau „Passat“ vis tiek jį kliudė. Per avariją mikroautobusui sprogo padanga, apgadintas priekis.

Nei keleiviai, nei abiejų transporto priemonių vairuotojai sužalojimų nepatyrė.
partrenkta stirna traksedziai rolando
Partrenkė stirną ir paliko griovyje

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Šilutėje, ties Traksėdžių gyvenviete, automobilis partrenkė į kelią išbėgusią stirną. Su laukiniu žvėrimi susidūręs vairuotojas pabėgo iš avarijos vietos.

Pagal automobilio ratų vėžes matėsi, kad vairuotojas buvo sustojęs ir išlipęs apžiūrėjo avarijos vietą, bet nesiėmė jokių veiksmų. Paliko sužeistą žvėrį ir nuvažiavo savais keliais. Stirna, peršliaužusi griovį, dar blaškėsi ir bandė keltis, bet susidūrimo metu buvo sužalota užpakalinė jos kūno dalis ir ji nepajėgė pakilti.

Pro šalį važiavęs vairuotojas pamatė ant sniego  gulintį sužeistą gyvūną ir sustojęs pranešė apie tai policijos pareigūnams.

Atvykę pareigūnai ramino stirną, neleido jai keltis, nes ją gąsdino pravažiuojantys automobiliai. Buvo iškviesti aplinkosaugininkai, tačiau jiems nespėjus atvykti gyvūnas nugaišo.

Pareigūnų teigimu, partrenkęs gyvūną vairuotojas privalo pranešti telefonu 112 apie eismo įvykį.