Smagi stovykla Pašyšių bibliotekoje

Pasysiu bibliotekoje vasaros stovykla 1Vaikų šurmulys ir šėlionės vyravo Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale vaikų vasaros stovyklos metu. Savo gera nuotaika stovyklautojai nupūtė dulkes ne tik iš „Naminuko palėpės“, bet ir nuo  knygų lentynų…

Smagu, kad biblioteka tampa ne tik knygų išdavimo, bet ir susitikimų, bendravimo, įvairių veiklų organizavimo vieta.

Ši stovyklėlė buvo skirta jaunimo bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių, tarpusavio pagalbos, savęs pažinimo, atjautos ir rūpinimosi vieni kitais ugdymui. Joje pailsėjo 20 vaikų.

Pirmąją dieną visus susirinkusiuosius bibliotekos kiemelyje sveikino bibliotekininkė D.Adomavičienė. Vaikai žaidė judriuosius žaidimus, kūrė stovyklėlės plakatą, piešiniais puošė bibliotekos kiemelį, atliko kūrybines užduotis.

Antra diena prasidėjo nuo savęs pažinimo. Mokėmės apibūdinti save, pažinti ir ugdyti stipriąsias savo savybes ir gebėjimus, pasitikėti šalia esančiais draugais, juos apibūdinti. Vykdėme visuomeninę akciją – kūrėme sveikinimą kaimo bendruomenei, tyrinėjome gyvenvietės vietovę, švarinome aplinką. Kol mergaitės mokėsi šokių vingrybių, berniukai įniko į stalo žaidimus.

Kiekvieną stovyklos dieną baigdavome žaidimu – pavakarių ruošimu, vaikai patys gamino užkandžius draugams.

Vyko susitikimas su farologu Aidu Jurkštu (farologija – mokslas apie švyturius). Jo metu vaikai susipažino su švyturių atsiradimo istorija, aplankė „Baltijos švyturių“ parodą, piešė švyturius. Po susitikimo surengėme „fotosesiją su knyga“, kurios metu vaikai neįprastomis priemonėmis perteikė savo santykį su knyga. Visas nuotraukas bibliotekos lankytojai galės pamatyti rudenį bibliotekoje organizuojamoje parodoje „Aš ir knyga“.Pasysiu bibliotekoje vasaros stovykla 2

Jaunieji stovyklos dalyviai susipažino su vitražo technika, kiekvienas kūrė savo vitražą, kuris papuoš jų namus.

Zumbos ritmų mokė Juknaičių bibliotekininkė Ieva Kaktaitė ir uždegantys ritmai visus nubloškė į Lotynų Ameriką. Ši diena buvo skirta sveikatinimui, todėl žaidėme judriuosius žaidimus, kalbėjome apie sportą ir sveiką mitybą.

Išsiskyrimo vakaras buvo liūdnai linksmas – visi dainavome karaokė, vaišinomės.

Viso to mes nebūtume patyrę be pagalbininkų, todėl dėkojame Juknaičių seniūnui V.Dylertui ir seniūnijos specialistei N.Domarkienei už pagalbą ruošiant projektą ir skirtas lėšas. Jų dėka mes įsigijome reikiamas priemones, nusipirkome stalo žaidimų, kurie paįvairins laiką bibliotekoje. Dėkingumo puokštę įteikti norisi ir Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto studentei Ilmai Venckutei už pagalbą organizuojant vaikams skirtas veiklas.