Smiginis padeda realizuoti slaptas sportininko ambicijas

Smiginis. / Stasio Idzelio nuotr.Šiandien vakare Klaipėdoje boulingo klube „Honolulu“ įvyks pirmasis šių metų „Honolulu smiginio taurės“ smiginio etapas, kurio keli geriausi žaidėjai laimės galimybę nemokamai pažaisti boulingą, prizininkų vardai ir pavardės bus skelbiamos radijo stoties „Extra FM“ eteryje.

Futbolininko Tomo Danilevičiaus tėvo Valentino Danilevičiaus dėka uostamiestyje smiginis pradėtas žaisti bene anksčiausiai Lietuvoje. Smiginį išbandę klaipėdiečiai juo žavisi dėl žaidimo suteikiamo sportinio jaudulio, adrenalino ir dėl vienodų sąlygų – pranašumo prie taikinio nesuteikia nei kūno sudėjimas, nei fizinis pasirengimas. Kviečiami pažaisti visi norintys.
„Prieš pusantrų metų vykusioje spartakiadoje, kurioje su bendradarbiais žaidėme tinklinį, pamačiau smiginį, kaip vieną iš rungčių. Supratau, jog tai galėtų būti ta šaka, kurioje aš galėčiau pasiekti rezultatų ir tokiu būdu realizuoti galbūt savo užslėptas sportininko ambicijas. Man tuo metu buvo 44 metai, aš neturėjau jokio specialaus fizinio pasirengimo, tad siekti rezultatų, pavyzdžiui, krepšinyje, būtų nerealu.

Todėl pasirinkau smiginį, kuriame svarbu susikaupimas, tikslumas, dvasios ramybė – ką, mano manymu, galimą išsiugdyti bet kuriuo metu ir tam nereikia gerų fizinių duomenų“, – pasakojo Ričardas Balčiūnas, klubo „Smiginis LT“ treniruotes-varžybas pradėjęs lankyti prieš metus ir pastaruoju metu vis dažniau žaidžiantis finale.

Išbandęs žaidimą, R.Balčiūnas tebelanko treniruotes, nes jam patiko jaudulys ir adrenalino jausmas kiekvieną kartą atėjus pasivaržyti.

Smiginio taškai. / Stasio Idzelio nuotr.„Smiginis man tapo ta sporto šaka, kurioje jaučiuos pilnavertis ir kurioje galiu realizuoti savo stipriąsias savybes  – tikslumą, kantrybę, sugebėjimą koncentruotis. Smiginis man yra atsiribojimas nuo visko, nuo visų trukdžių, tai yra savo ritmo pajutimas ir susitelkimas savyje. O pirmosios nesėkmės paskatino nusipirkti geresnį smiginio taikinį ir treniruotis namie.

Smiginį žaisti galiu ir namie, treniruotėms daug nereikia – smiginio lentos, strėlyčių ir šiek tiek vietos. Smiginio žaidimo technikos galima išmokti stebint video internete, o pasitikrinti jėgas bei pasidalinti žiniomis renkamės klube“, – sakė klaipėdietis.

Šalies smiginio reitingo varžybose pamatęs, kaip žaidžia geriausi Lietuvos ir Baltijos šalių smiginio žaidėjai, liko sužavėtas ir paskatintas toliau tęsti teniruotes namuose ir klube. „Ruošiuosi tobulinti savo treniruočių techniką ir metodiką, prie smiginio lentos pritaisydamas kamerą bei prijungdamas ją prie interneto, kad galėčiau varžytis su kitais smiginio gerbėjais visame pasaulyje. Nors gyvo bendravimo su klubo nariais kompiuteris tikrai nepakeis. Žaidžiant akis į akį – visai kitokios emocijos ir visai kitoks pergalės jausmas“, – apie savo planus kalbėjo R.Balčiūnas.

Klaipėdiečiai į klubo „Smiginis LT“ treniruotes-varžybas renkasi kiekvieną antradienį nuo 19 valandos boulingo klube „Honolulu“, įsikūrusiame „Amberton Klaipėda“ viešbutyje.
Šiais metais bus renkamas ne tik geriausias savaitės, bet ir mėnesio žaidėjas. Paskutiniais mėnesių antradieniais nuo 19 valandos vyks „Honolulu smiginio taurės“ varžybos. Keli geriausi žaidėjai kas mėnesį visus metus laimės galimybę nemokamai pažaisti boulingą.

Klubo nariai Tomas Šakys, Leonidas Smirinenka yra daugkartiniai Lietuvos ir Baltijos šalių smiginio reitingo varžybų nugalėtojai bei prizininkai, taip pat jie yra daugkartiniai pasaulio reitingo varžybų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje asmeninės ir porinės rungties prizininkai.

Lietuvos reitingo smiginio varžybose be klaipėdiečių dalyvauja žaidėjai iš Mažeikių, Šiaulių, Kauno, Jonavos, Trakų, Vilniaus, Elektrėnų, Anykščių, Kaišiadorių, o taip pat svečiai iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos.

Apie smiginį

  • Smiginis yra puiki asmenybės tobulėjimo, mokymosi, laisvalaikio praleidimo bei fizinio aktyvumo skatinimo priemonė.
  • Šis žaidimas ugdo valią ir užsispyrimą nepasiduoti iki pat galo, nes laimėti galima iš pradžių net ir labai atsiliekant nuo priešininko.
  • Prie taikinio – geriausia vieta mokytis valdyti ir neigiamas, ir teigiamas emocijas. Žaidimo metu ir teigiamos emocijos, jau nekalbant apie neigiamas, itin trukdo susikaupti, o tokios psichologinės treniruotės praverčia ir asmeniniame bei profesiniame gyvenime.
  • Kai kuriose mokyklose smiginis žaidžiamas per kūno kultūros pamokas kaip puiki fizinio aktyvumo alternatyva nemėgstantiems krepšinio, futbolo ar lengvosios atletikos.
  • Nuo kitų netradicinio sporto šakų skiriasi tuo, kad tai lyg kūno kultūros pamoka integruota su matematikos pamoka, nes savo ir kitų pasiektus rezultatus reikia skaičiuoti mintinai.
  • Žaidimas nuima stresą, nuovargį, pakelia nuotaiką. Ugdomos solidarumo, savitarpio pagalbos ir garbingo žaidimo nuostatos.
  • Žaidimas pritaikytas įvairaus amžiaus, plataus diapazono fizinės jėgos galimybių ir sudėjimo žmonėms.
  • Pranašumo žaidėjams nesuteikia nei fizinis pasirengimas, nei mažas/didelis ūgis.