SMS apie laimėjimus užsienyje – apgaulė

telefonasDalį gyventojų pasiekusios SMS žinutės apie beveik milijono svarų sterlingų laimėjimą – apgaulė, perspėja telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“. „Bitės“ atstovai atkreipia dėmesį, kad iš Didžiojoje Britanijoje registruoto numerio +447585324614 siunčiamomis žinutėmis gali būti siekiama išvilioti asmens duomenis.

„Įtariame, kad taip siekiama išvilioti internetinės bankininkystės duomenis arba įtikinti pervesti pinigų. Įeinančių SMS žinučių neapmokestiname, todėl nuostolį vartotojui gali sukelti tik jo paties tolimesni veiksmai. Prašome klientų elektroniniu būdu nesidalinti asmeniniais duomenimis“, – pataria „Bitė Lietuva“ atstovė spaudai Laura Bielskė.

Į bendrovę kreipėsi kelios dešimtys žmonių, kurie gavo trumpąsias žinutes, kuriomis gavėjai raginami el. paštu atsiųsti savo vardą ir laimingąjį telefono numerį. Visos žinutės buvo siunčiamos iš  mobiliojo ryšio tinklo Didžiojoje Britanijoje.

Žinutėje rašoma: „Congratulations! Your Mobile Number has won: you the sum of GBP950.000.00 in our MobileLotto Promo, to claim contact: claims@mobiletc.co.uk with your Name & Tel No”.

Policijos departamento atstovai atkreipia dėmesį, kad telefonu dažniausiai sukčiauja įkalinimo įstaigose kalintys asmenys.

„Vien pernai telefoninių sukčiavimų iš įkalinimo įstaigų buvo užfiksuota beveik 700, piliečiams padaryta žala siekė apie 3 mln. litų, o tokie ikiteisminiai tyrimai policijai kainavo apie 12 mln. litų“, – teigia Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis.

Pareigūnas primena, kad pranešimai apie laimėjimus loterijose ar prašymai pervesti avansą už prekes yra vienos dažniausių užfiksuotų sukčiavimo formų. Jis atkreipia dėmesį ir į tai, kad policijos ar kitų tarnybų darbuotojai, paskambinę žmonėms, niekada neprašo jų asmeninių duomenų.