Smūgis socialdemokratams: valstiečiai – žalieji nugvelbė populiarų jų atstovą

NAUSEDAKonfliktas Šilutės savivaldybės valdančiojoje koalicijoje! Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyrius ilgai delsė pasirinkti savo kandidatą į LR Seimą Šilutės vienmandatėje rinkimų apygardoje, tačiau dabar yla pati išlindo iš maišo: valstiečių – žaliųjų pretendentas į Seimą bus populiarus socialdemokratų politikas, savivaldybės Tarybos narį Alfredas Stasys Nausėda.

Jis per tiesioginius Šilutės rajono mero rinkimus tik per plauką nepateko į II rinkimų turą.

Žinia – tikra
JAKAS A
A.S.Nausėda „Šilutės naujienoms“ patvirtino faktą, kad jis jau yra pateikęs pareiškimą išstoti iš Socialdemokratų partijos ir yra davęs sutikimą Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriui tapti jų kandidatu į Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje.

A.S.Nausėda sakė, kad apie apsisprendimo motyvus palikti Socialdemokratų partiją kalbėti dar nenori – per anksti. Motyvų jis turi, tik šiuo metu, kai žinia yra karšta, nieko nenori įžeisti, todėl nuo komentarų susilaiko.

Jis tikisi, kad rugpjūčio 5 dieną Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) jį įregistruos kandidatu į LR Seimą Šilutės rinkimų apygardoje.

Savivaldybės mero rinkimų metu socialdemokratų pretendentas į rajono mero postą A.S.Nausėda buvo tarp favoritų: kad pereitų į mero rinkimų antrą turą jam pritrūko tik 17 balsų.

Bandys dar kartą

ZEMAITAICIO RVRK tinklalapyje jau paskelbtas dar vienas kandidatas Šilutės vienmandatėje rinkimų apygardoje – tai žinomas rajono politikas, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) Šilutės skyriaus pirmininkas Arvydas Jakas.

A.Jakas į LR Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje kandidatuoja jau antrą kartą. Prieš ketverius metus jam kelią į parlamentą užtvėrė tuometiniai rinkimų favoritai – socialdemokratas Artūras Skardžius ir „tvarkietis“ Kęstas Komskis.

A.Jakas taip pat įrašytas į Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) sąrašą rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje.

Savo kandidatus į Seimą Šilutės vienmandatėje rinkimų apygardoje jau seniau yra paskelbę socialdemokratai – iškėlė Artūrą Skardžių, partija „Tvarka ir teisingumas“ – Kęstą Komskį, Liberalų sąjūdis – Algirdą Gečą, Darbo partija – Aloyzą Ignašių ir Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – Šilutės skyriaus pirmininkę Sandrą Tamašauskienę.

R.Žemaitaičio konkurentė – I.Paksaitė – Stumbrienė

Pietų Žemaitijos rinkimų apygardai, kuriai priklauso trys mūsų rajono seniūnijos (Švėkšnos, Gardamo, Vainuto), dabar atstovaujantis Seimo narys, „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis kol kas nepaskelbė, kad čia kels savo kandidatūrą į Seimą.stumbiene

O šalies spauda skelbia, kad daugelis partijos „Tvarka ir teisingumas“ narių nori rusniškį R.Žemaitaitį įrašyti pirmuoju numeriu į šios partijos Seimo rinkimų daugiamandatį sąrašą. Teigiama, kad R.Žemaitaičiui konkurenciją gali sudaryti šios partijos lyderio Rolando Pakso duktė Inga Paksaitė – Stumbrienė. Neva R.Paksas ją norėtų matyti partijos sąrašo viršuje.

Pats R.Paksas ir jo dukra tokių gandų nepatvirtino.