Smurtautojas pareigūnams grasino peiliu ir keptuve

smurtasD.N. prieš porą metų buvo teistas už viešosios tvarkos pažeidimą bei nubaustas pinigine bauda, kurią susimokėjo. Tačiau šis vedęs ir dirbantis vyras įžūliu elgesiu vėl pažeidė įstatymą.

Šįkart prieš Šilutės rajono teismo apylinkės teisėją teko atsakyti už Valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens įžeidimą ir pasipriešinimą prieš jį.  

Praėjusių metų lapkričio naktį, apie 3 val., Šilutės policijos pareigūnai gavo moters iškvietimą dėl smurtaujančio vyro. Ji skundėsi, kad neblaivus vyras rėkauja, stumdosi, grasina.

Mušeika jo raminti atvykusius pareigūnus pasitiko ne itin taikiai – paleido keiksmų laviną, vijo juos lauk, eidamas tyčia kelis kartus petimi kliudė pareigūną ir kelis kartus įrėmęs rankas į krūtinę ir pečius stumdė abu patrulius, kurie aiškinosi smurto artimoje aplinkoje aplinkybes.

Policininkams bandant nuo savęs atstumti agresyvų D.N., šis tvojo jiems per rankas bei tampė už tarnybinių uniformų.

Kadangi vyriškis į perspėjimus nusiraminti nereagavo, elgėsi vis agresyviau, todėl buvo iškviesta pagalba – tyrėja ir dar vienas patrulis.

Įniršio pagautas smurtautojas nuėjo į virtuvę, išsiėmė iš stalčiaus virtuvinį peilį, ir rodė jį pareigūnams, šaukdamas: „Išsigandote, mentai!“.

Tačiau po to peilį įmetė į stalčių. Negana to, vyras iš virtuvės pačiupo keptuvę ir jau ruošėsi ja trinktelti pareigūnui per galvą. Bet policininkai neapsikentė tokios nepagarbos ir keptuve ginkluotą vyrą „nokautavo“ panaudodami elektros impulsinį prietaisą.

Vyriškis nukrito ant žemės, jam buvo uždėti antrankiai ir jis pristatytas į Šilutės r. policijos komisariatą.

D.N. kaltinamas užgauliais žodžiais pažeminęs ir veiksmais pasipriešinęs policijos pareigūnams, einantiems jiems skirtas pareigas.

Teisiamasis pripažino savo kaltę ir teisme papasakojo, kad tą naktį pykosi su žmona. Vyras neslėpė, kad buvo apsvaigęs nuo alkoholio (patikrinimo metu alkotesteris parodė 2,03 prom.), ir prisimena, kad labai susinervino, kai žmona iškvietė policijos pareigūnus.

Jo pasakojimu, dėl apsvaigimo ir susinervinimo nebežinojo ką darąs. Nuoširdžiai gailisi dėl padarytų nusikaltimų, atsiprašė pareigūnų ir atlygino 200 eurų žalą patruliui. Pareigūnai jam atleido, jie susitaikė.

Už abu tyčinius nesunkius nusikaltimus D.N. teks sumokėti 50 MGL (1883 Eur) baudą. Be to, iš jo namų pareigūnai paėmė ir į komisariatą išsivežė prieš juos bandytą panaudoti „ginklą“ – keptuvę. Deja, ji kaip įkaltis bus sunaikinta.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.