Smurtautojų nestabdo nei moterų nėštumas, nei mirtis

16Katyčius jau kelintą kartą nuo metų pradžios garsina smurto prieš moteris atvejai.

Sausio pabaigoje katytiškiai palaidojo žiauriai sumuštą moterį, kurią daug metų daužydavo jos vyras.

Prieš savaitę miestelį apskriejo žinia, kad iš Katyčių į Šilutės ligoninės Akušerijos skyrių gimdyti išvežta jauna sumušta ir išgėrusi moteris.

Katytiškiai tik pečiais trauko, svarstydami, kodėl visiems (ir policijai) žinomas smurtautojas, įtariamas žarstekliu pribaigęs savo žmoną, dabar vėl mėgaujasi laisve ir be gailesčio talžo jau kitą savo draugę.

Teisėsaugininkai tik rankomis skėsčioja, nes esą nubausti įtariamo žudiko negali – neturi įrodymų.

Tikino, kad trenkėsi į durų staktą

Šilutės ligoninėje pirmagimio susilaukusi sumušta gimdyvė – dar vienas Katyčių seniūnijos darbuotojų galvos skausmas.
Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė sakė 24-erių būsimosios mamos girtos pastaruoju metu nemačiusi. Bet moteris atėjo gyventi į probleminę šeimą, kurioje girtaujama, yra teistų asmenų.

Prieš savaitę, pirmadienio pavakarę, atvežta į ligoninę, pradžioje medikams ji sakė esą mėlynės ant veido atsirado ir akis užtino po to, kai naktį tamsoje trenkėsi į durų staktą. Pasak Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėjo Gedimimo Vaičiūno, tik vėliau personalui ji prisipažino, kad sumušė vyras.

Anot G.Vaičiūno, sumušimo žymės buvo aiškios, sutinęs visas veidas.

Išgėrusių gimdyvių medikai sulaukia bent kelis kartus per metus. Kad katytiškė gimdyvė buvo išgėrusi, vedėjas netvirtina, nes alkoholio kiekis kraujyje jai nebuvo nustatinėjamas.

Jauna moteris pagimdė mažo svorio kūdikį, vaikelis savaitę tirtas ir augintas ligoninėje. Namo ji išleista tik po švenčių.

Gydytojai įspėjo, kad pagiringa

Medikai apie įvykį informavo Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojas. Skyriaus vedėja Indra Pranaitienė sakė, kad gydytojai įspėję, jog moteris galbūt yra pagiringa.

Ši katytiškė tarnybai iki šiol nebuvo žinoma. Kol ji su vaikeliu gulėjo ligoninėje, skyriaus specialistės rinko informaciją apie jos gyvenimo būdą ir gyvenamąją aplinką. Vaiko teisių apsaugos specialistės kartu su seniūnija turėjo nuspręsti, ar ji galės pati auginti savo vaiką.

Savaitės pradžioje I.Pranaitienė sakė, kad vaikelį auginti patikėta pačiai motinai. Nustatyta, kad kūdikio gimimui ji pagal galimybes yra pasiruošusi. Tačiau šeima ir toliau bus stebima vietos socialinių darbuotojų. 

Gydytojai visada informuoja Vaiko teisų apsaugos specialistes, jei jiems kyla įtarimas, kad motina girtauja ar jai trūksta socialinių įgūdžių, kad vaikui gali būti nesaugu grįžti namo.

Užmušus žmoną – mėnuo areštinėje

Katytiškius piktina ir nesenos smurto istorijos atomazga. Niekas iš kaimynų neabejoja, kad sausio viduryje pagyvenęs vietinis vyras negyvai žarstekliu uždaužė savo žmoną. Po moters mirties jos vyras buvo suimtas, tačiau – neįtikėtina – po mėnesio paleistas į laisvę. Vyras toliau ramiai sau gyvena savo namuose. Naują moteriškę sau parsivedė. Ji nužudytosios drabužiais apsirengusi po kaimą vaikšto…

Žmonės sako, naujoji draugė kompaniją prie taurelės sugėrovams sąžiningai palaikanti kiekvieną rytą – vakarą. Tiesa, tokios vaišės geruoju nesibaigia, tad ir šioji moteris nuolat vaikšto padabinta mėlynėmis.

Beje, smurtautojas jau pelnė bausmę ir už antrosios savo moters sumušimą. Byla išnagrinėta pagreitinto proceso tvarka per dvi dienas ir katytiškiui skirta 40 parų arešto.

Katytiškiai stebisi teisėsaugos bejėgiškumu

Savo nuostabą ir pasipiktinimą katytiškiai išsakė Šilutės r. policijos komisariato viršininko pareigas einančiam Vaidui Petniūnui, atvykusiam į susitikimą su gyventojais.

Pareigūnas sakė, jog įtariamą žudiką teismas paleido į laisvę, nes nė vienas kaimynas nesutikęs liudyti prieš jį. Tad kaip įrodyti, kad tas vyras savo moterį pribaigęs?

„Be jūsų pagalbos aš jo neuždarysiu ir nieko nepadarysiu“, – tarsi guodėsi, o katytiškių nuomone – policijos bejėgiškumą demonstravo V.Petniūnas.

Pasak V.Petniūno, teismo sprendimą, išteisinantį žmogžudyste kaltinamą vyrą, prokuratūra apskundė.

Kalbėdamas su „Šilutės naujienomis“ jis dar kartą akcentavo kaimynų pilietiškumo stoką. Anot V.Petniūno, įvykio vieton atvykę policijos pareigūnai išgirsta tik vieną atsakymą: „Niekas nieko nematė ir negirdėjo“…

Kaimynai liudyti bijo, tą jie atvirai pasakė l.e.p. komisariato viršininkui. Kaip nebijos, jei mato smurtautojo nebaudžiamumą ir nežino, kuomet šis, seniūnės žodžiais tariant, žmogaus garbingą vardą jau praradęs ir nežinia kokios depresijos apimtas smurtautojas, pusnuogis po kaimą lakstydamas, raudoną gaidį kaimynams ant stogų nutupdys ar dar kokią kiaulystę iškrės?..