Smurto prieš žmoną įrankiai – taburetė ir malkos

broken chair-1Vyro smurtas prieš žmoną – nepateisinamas, tačiau pati žmona, teisme teisiant jos vyrą, rado pateisinimą sau, kodėl nuo jo nesigina. Mat, mušeika yra ligotas, todėl tik šiam pradėjus smurtauti, moteris išeina iš namų į ūkinį pastatą bijodama, kad jai pasipriešinus vyras gali numirti…

Ūkiniame pastate, pasirodo, žmona ir guolį turi įsirengusi, nes čia dažnai tenka miegoti ir laukti, kol vyras nurims.

Tačiau ir ši buveinė jai tapo nebesaugi. Kovo 9-ąją, susipykus dėl to, kad žmona išjungė televizorių, vyras V.K. tvojo jai taburete. Moteriai iškeliavus miegoti į ūkinį pastatą, tuoj ir jis atėjo iš paskos, tik taburetės šalia neturėjo, todėl prieš žmoną panaudojo malkas, mėtęs jas į gulinčią moterį.

Neseniai šis konfliktas pasiekė teismą.

Kovo 9-ąją V.K. ir jo žmonai sūnus su uošviu padėjo pjauti malkas. Po ūkinių darbų šeima susėdo malkų krūvą alkoholiu „aplaistyti“.

Kiek išgėrė, nė vienas jau nebepamena, tačiau iš atminties neišsitrynė tai, jog svečiams iškeliavus, sutuoktiniai sėdėjo apgirtę ir žiūrėjo televizorių. Žmonai TV programa nebepatiko, todėl televizorių išjungė. Vyrą šis moters poelgis supykdė ir jis, paėmęs šalia buvusią taburetę, tvojo ja savo moteriai.

Žmona tuoj suprato, kad kyla įprastas konfliktas, todėl išėjo praleisti naktį į saugią vietą – ūkinį pastatą, kuriame turi įsirengusi guolį.

Teisme moteris pasakojo, kad dažnai vyras išgėręs prieš ją smurtauja, tačiau ši nuo jo nesigina tik dėl to, kad jis yra ligotas ir gali numirti… Todėl ji geriau palieka jį vieną nurimti.

Tačiau vyras nenurimo. Vos moteriai spėjus atsigulti, atėjo į ūkinį pastatą, nešinas glėbiu malkų ir tarė: „Kiek tu čia, „pyp“, gulėsi?“.

Pasirodo, malkų vyras atsinešė ne šiaip sau – pradėjo jas mėtyti į žmoną. Moteris suskaičiavo, kad iš viso į ją jis metė 7 pliauskas. Už jos guolio ūkiniame pastate yra sukrauta malkų krūva, tačiau moteris įsitikinusi, kad vyras net nebandė pliauskas ten pataikyti – jis taikė į ją.

Ryte moteris grįžo į namą, o vyrui vėl pradėjus šaukti, šįkart nebelaukė smūgio taburete, o iškvietė policiją.

Teisiamasis V.K. teisme situaciją pasakojo kiek švelniau. Jis sakė, kad, žmonai išėjus miegoti į ūkinį pastatą,  jis nuėjo jos ieškoti, baimindamasis, kad moteris nesušaltų. Viduje buvo tamsu, žmonos nesimatė, todėl jis sugalvojo dar ir gerą darbą padaryti – prie durų buvusias malkas permesti į krūvą ūkinio pastato gale. Nuėjęs prie krūvos, metė 3 pliauskas, kol išgirdo žmonos šauksmą…

Beje, analogiškai elgėsi vyras pernai birželio 14 d. Tuomet verandoje jis kumščiu sudavė žmonai į veidą, o jai išbėgus į kiemą, pasivijo ją ir su ta pačia taburete tvojo į kelį.

Po kovo 10-osios konflikto atvykę pareigūnai patikrino V.K. blaivumą – alkotesteris parodė 1,30 prom. girtumą. Po 3 minučių V.K. pūtė dar kartą – tuomet alkotesteris parodė 1,59 prom.

Teismas, svarstydamas nuosprendį smurtautojui, atsižvelgė į tai, kad jis teistas, buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, nes susitaikė su žmona, tačiau nepraėjus nė metams vėl daro analogiškas nusikalstamas veikas. Taip pat ir seniūnija vyrą charakterizuoja neigiamai – jis girtauja ir konfliktuoja šeimoje.

V.K. nusteistas 25 parų arešto bausme, atliekant ją areštinėje. Paskirta ir piniginė suma už žmonos gydymą – Valstybinei ligonių kasai jis turės sumokėti 104,40 Lt.