Socialdemokratai Šilutėje kaupiasi rinkimų kovai

SOCDEMAI 2Penktadienį socialdemokratų Šilutės skyriaus nariai susitiko su savo remiamais kandidatais į LR Seimą Šilutės – Pagėgių ir Šilutės – Šilalės vienmandatėse rinkimų apygardose – Artūru Skardžiumi ir Albinu Ežerskiu. Tą dieną įvyko skyriaus visuotinis ataskaitinis susirinkimas.

Skyriaus vadovai Alvidas Šilmelionis ir Algirdas Balčytis pasidžiaugė, kad socialdemokratų gretos Šilutėje auga ir skyrius jau vienija beveik 200 narių. Susirinkimo metu naujiems nariams buvo įteikti partijos narių pažymėjimai.

A.Skardžius „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad apsisprendė Šilutėje kovoti dėl Seimo nario mandato. A.Skardžius neabejoja, kad yra gerai pasirengęs konkuruoti su kitais politikais. Dabar jis eina Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos asociacijos prezidento pareigas ir turi dviejų kadencijų Seimo nario darbo patirtį.

Į Šilutę A.Skardžius atvyko gerokai anksčiau nei prasidėjo partiečių susirinkimas. Jis dar aplankė visos Lietuvos žvejų dėmesio centrą – Rusnės salą, kvepiančią stintomis.

Pasak A.Skardžiaus, Rusnė visuomet jį žavi savo gamtovaizdžiu, aktyviais ir sumaniais žmonėmis. Jis pastebėjo, kad šiemet Rusnė lenda iš krūmų –  tikriausiai, naujos seniūnės Dalios Drobnienės iniciatyva saloje šalinami menkaverčiai krūmynai.SOCDEMAI 3

A.Skardžiaus nuomone, išsprendus estakados problemą, Rusnė sulauktų dar daugiau investicijų, sparčiau dygtų gražios sodybos.

A.Skardžius su Šilutės rajono tarybos nariu Algirdu Balčyčiu apvažiavo Rusnės salos kaimus – Šyškrantę, Uostadvarį, Vorusnę, Pakalnę. Vėliau ant Skirvytės kranto bendravo su žvejais mėgėjais, kurie dugninėmis meškerėmis gaudė stintas.

Žvejų laimikis tą dieną buvo ne itin gausus, tačiau tai jiems nuotaikos nesugadino. Žvejams rūpestį kelia tai, jog nuo balandžio 1 dienos įsigalioja nauja licencijuotos žvejybos tvarka, o žmonės nežino, kaip tas licencijas įsigyti. Akivaizdu, kad nekantresni žvejai taps pažeidėjais.

Pasak žvejų, gaila ne tų dešimties litų už vienos dienos žvejybą, bet gaila, kad tos lėšos prapuls skylėtame valstybės biudžete, valdininkijos išlaikymui. Žvejai norėtų, kad mažiausiai trys ketvirtadaliai už licencijas surinktų lėšų atitektų žuvų įveisimui.

A.Skardžius domėjosi nauja mėgėjiškos žvejybos leidimų įsigyjimo tvarka ir mano, kad didžiausią naudą turės tie žmonės, kurie visą procesą administruos. Maždaug 4 kartus pabrangusi paslauga gerokai patuštins žvejų kišenes – tikimasi surinkti 4 mln. Lt. O dėl pabrangusio administravimo, naujos įrangos įdiegimo, bankinių operacijų, lėšų žuvų veisimui nepadaugės.

Šilališkis politikas A.Ežerskis šilutiškiams socialdemokratams pasakojo apie savo politinę patirtį. Jis vieną kadenciją dirbo Šilalės rajono meru.

Artimiausius savo kaimynus – žemaitiškosios pusės šilutiškius A.Ežerskis pažįsta gerai. Jis porą kadencijų čia lankydavosi kartu su šilutiškių gerbiamu politiku Zigmantu Balčyčiu, tapusiu europarlamentaru.