Socialdemokratai Šilutės meru siūlys rinkti kaimo reikalų specialistą A.Nausėdą

socialdemokrataiNors Šilutės socialdemokratų lyderis, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis kratosi atsakomybės dėl jo deleguoto apygardos rinkimų komisijos pirmininko  Arvydo Gorodecko veiklos (prokuratūra tiria jo veiklą savivaldos rinkimų metu), tačiau akivaizdu, kad partijoje S.Šepučio lyderyste jau suabejota.

Penktadienio vakarą rajono socialdemokratai visuotiniame susirinkime S.Šepučiui nebepatikėjo kandidatuoti į savivaldybės mero postą, o savo kandidatu į merus paskelbė Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėją Alfredą Nausėdą.

Sutartas kompromisas

Kelti kitą socialdemokratų pretendentą į savivaldybės mero postą, pasak vieno iš įtakingų minėtos partijos narių, nusprendė skyriaus taryba. Išanalizavus rinkimų rezultatus, paaiškėjo, kad pretendentas į merus S.Šeputis gavo1400 mažiau balsų nei visas Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus sąrašas.

Be to, skyriaus politikus stebino A.Nausėdos populiarumo proveržis socialdemokratų sąraše. Žmonės savo pasitikėjimo balsais jį iš 8 vietos perkėlė į 3 vietą.

Pasak „Šilutės naujienų“ šaltinio, Socialdemokratų skyriaus taryba, parinkdama naują socialdemokratų pretendentą į merus, atsižvelgė ir į faktą, jog A.Nausėda nebuvo įpainiotas į skandalą dėl galimai suklastotų balsavimo biuletenių. Jo numeris sąraše (Nr. 8) nebuvo įrašytas pluošte biuletenių su vienodu braižu surašytų reitingavimo numerių (dėl biuletenių klastojimo dabar vyksta teisėsaugos tyrimas).

A.Nausėda kaip lyderis iš naujo rengiamuose savivaldybės tarybos rinkimuose parinktas ir dėl partijos narių vienybės. Vieša paslaptis, kad po skandalingų rinkimų įvykių bei akivaizdžios išankstinės partnerystės su partija Tvarka ir teisingumas socialdemokratų Šilutės skyriuje brendo skilimas.

Rinkimams vadovaus A.Balčytis

Visuotiniame socialdemokratų susirinkime nuspręsta, kad savivaldos rinkimų štabui dabar vadovaus mero pavaduotojas Algirdas Balčytis. Jis šiose pareigose pakeitė skyriaus pirmininko pavaduotoją, verslininką Algį Bekerį. Pastarasis po pirmojo savivaldos rinkimų turo atsiribojo nuo rinkimų dokumentų klastojimo skandalo ir „Šilutės naujienoms“ teigė, kad po tokių įvykių nebevadovaus socialdemokratų rinkimų štabui ir apskritai nebepretenduos į savivaldybės Tarybą.

Visuotiniame susirinkime Šilutės skyriaus socialdemokratai nesvarstė naujo politikų sąrašo, kurį siūlys rinkti į savivaldybės Tarybą. Sutarta, kad sąrašas bus panašus į buvusį, tik su kai kuriomis korekcijomis.

Skyriaus pirmininku lieka S.Šeputis

Šilutės socialdemokratai nusprendė skyriaus pirmininko pareigose palikti S.Šeputį. Juolab kad iš rinkimų kovos dėl pirmininko posto savo noru pasitraukė kitas siūlomas kandidatas – Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Šilutės socialdemokratai susirinkime taip pat apsisprendė dėl kandidatūros į LSDP pirmininkus. Gegužės mėnesį vyksiančiuose rinkimuose jie palaikys savo kraštiečio europarlamentaro Zigmanto Balčyčio kandidatūrą. Kitąmet vyksiančiuose rinkimuose į LR Seimą vienmandatėje Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje šilutiškiai socdemai prašys kandidatuoti antrai kadencijai dabartinį Seimo narį Artūrą Skardžių.