Socialinei paramai – viešbučio lygio namai

LAIKINI NAMAIVardinant Šilutės viešbučius netrukus, ko gero, vertės paminėti ir laikino apgyvendinimo namus, kuriuos statybininkai jau baigė remontuoti ir planuoja galutinai įrengti sausio mėnesį.

Laikino apgyvendinimo namams, esantiems Tulpių gatvėje, už Šilutės ligoninės pastatų, įrengti buvo panaudotas buvęs Visuomenės sveikatos centro sandėlis. Statybininkai sutvirtino jo pamatus, pristatė dar vieną aukštą, sudėjo sandarius langus bei duris, apšiltino sienas, įrengė vandentiekio ir šildymo sistemas bei atliko visus vidaus ir išorės apdailos darbus.

800 kv. metrų ploto rekonstrukcijos darbai atsiėjo 1,8 milijono litų. Šilutės savivaldybės biudžeto lėšų prireikė tik 500 tūkst. litų. Likusi lėšų suma gauta iš ES Regioninės paramos fondo Nestacionarių socialinių paslaugų plėtros programos.

Rekonstrukcijos darbus atliko klaipėdiečių statybos įmonė UAB „Viremida“.

Po vienu stogu tilps smurto aukos, benamiai, padegėliai

Laikino apgyvendinimo namų krikštatėviu derėtų vadinti Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Alvidą Šimelionį. Jis šiais namais pradėjo rūpintis dar tuomet, kai ėjo Socialinės paramos skyriaus vedėjo pareigas. Kartu su visu kolektyvu dalyvavo pastato vidaus patalpų planavime, apdailos medžiagų parinkime, kad pastatas būtų praktiškas ir patogus įvairiems socialinės paramos gavėjams.

Po šiuo Laikino apgyvendinimo namų vienu stogu galės glaustis šeimos, nukentėjusios nuo gaisro ar kitų stichinių nelaimių. Čia gyvens moterys, vyrai, vaikai, patyrę smurtą šeimoje.

Po vienu stogu tilps ir benamiai, kurie visuomet ieško prieglobsčio, kai spusteli šaltukas. Jiems įrengtos atkiros patalpos su įėjimu iš kiemo pusės.

Iš viso rekonstruotame statinyje yra 15 gyvenamųjų patalpų su tualetais, dušo kabinomis ar voniomis. Vienu metu laikino gyvenimo namuose prieglobstį galės gauti 36 žmonės. Yra po du kambarius turinčių patalpų, kuriose galės gyventi šeimos.

Įkurtuvės – vėliauLAIKINI NAMAI 1

A.Šimelionis su mero pavaduotoju Algirdu Balčyčiu bei Socialinės paramos skyriaus darbuotojomis apžiūrėję baigiamus pastato rekonstrukcijos darbus neskubino statybininkų. A.Šimelionis sakė, kad Laikino apgyvendinimo namai pradės veikti tik nuo kitų metų pradžios – tuomet, kai rajono Taryba įsteigs viešąją įstaigą, paskirs etatus ir finansavimą.

A.Šimelionio nuomone, Laikino apgyvendinimo namų priežiūrai reikės 6 darbuotojų.

Ilgiausias laikas, kiek žmonės galės gyventi laikinuose namuose, – iki 0,5 metų. Nemokamą nakvynę čia gaus tik benamiai. Kitiems gyventojams teks susimokėti bent už komunalinius patarnavimus.

Pastato apžiūros dalyviai liko patenkinti atliktų darbų kokybe. Kai kas pastebėjo, kad socialiniai paslaugai skirti namai dabar atrodo neprasčiau nei Šilutės viešbučių patalpos.

A.Balčytis, paprastai nevengiantis priekaištauti statybininkams, gyrė statybos darbų vykdytoją Arvydą Kisielių už atliktus darbus. Pasak A.Balčyčio, į šiuos rekonstruotus namus reikėtų atvesti ne vieną garsų mūsų rajono statybos įmonės vadovą, kad pamatytų, kaip turi būti atliktas remontas.