Socialinės paramos skyrius ginkluojasi dichlofosu

blusos simelionisPenktadienio pavakarę Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus patalpas užtvindė šleikštus dichlofoso kvapas. Išeidami namo darbuotojai šiais nuodais išpurškė visus kampus – gal per savaitgalį pavyks išsivaduoti nuo kraujasiurbių parazitų – blusų.

Socialinės paramos skyriaus darbuotojams jau išseko kantrybė, kai kelios specialistės iš klientų namų vėl grįžo blusų sukandžiotomis kojomis. Todėl šio skyriaus specialistai užprašė Savivaldybės Ūkio skyriaus parūpinti nuodų gyviams naikinti.

Blusų užneša nevalyvi klientai

Per pastarąjį mėnesį savivaldybės Socialinės paramos skyriuje klientų padaugėjo kone dvigubai. Taip yra todėl, kad nuo sausio 1-osios įsigaliojo įstatymas, socialines pašalpas leidžiantis mokėti vos užsiregistravusiems Darbo biržoje žmonėms.

Skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis pasakoja, kad iki tol ne vienas dėl socialinių pašalpų besikreipiantis pilietis neturėdavo kantrybės iki galo sutvarkyti reikalingų dokumentų. Mat išgirdęs, kad pirmiausia pusmetį turės būti registruotas Darbo biržoje ir tik tada gaus išmokų, susinervindavo ir į skyrių daugiau nebeužeidavo.

Per sausį potencialių pašalpų gavėjų į Socialinės paramos skyrių užsuko gerokai daugiau, nes dabar į valstybės paramą jie gali pretenduoti vos tik užsiregistravę Darbo biržoje.
blusos sukando
O Darbo biržoje šiemet tik iki sausio 27-osios buvo užregistruota apie 800 bedarbių. Pernai per visą sausį užsiregistravo tik 422 žmonės. Tokius skaičius pateikė Darbo biržos Šilutės skyriaus vedėjas Andrius Šašilkinas.

Socialinės paramos skyriaus darbuotojoms tenka aptarnauti ir nemažai neblaivių, nevalyvų klientų. Todėl jos jau nebesistebi, kad namo grįžta… sukandžiotos blusų.

Paramos prašo ir mušeikos

Skyriaus vedėjas A.Šimelionis pasakoja apie atsiradusią visai naują klientų grupę. Tai – pagal naująjį apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą nubausti „ereliai“, kuriems teismas skyrė nuobaudą – laikinai pagyventi atskirai nuo šeimos.

„Subaladojau žmoną, dabar nebeleidžia namo pareiti. Gal duosit vietą nors permiegoti nakvynės namuose?..“ – praėjusią savaitę vedėjo klausė vienas iš Usėnų atvykęs smurtautojas.

Bet tokiems piliečiams socialinės paramos teikėjai kol kas niekuo negali padėti. Mat nakvynės namų Šilutėje nėra, o Laikinojo apnakvydinimo namai dar neįrengti. Tokie namai, kuriuose bus teikiama daug socialinių paslaugų, bus įkurti Tulpių gatvėje. Geriausiu atveju jie bus atidaryti tik metų pabaigoje.

Laikino apgyvendinimo paslauga Laikinojo apnakvydinimo namuose bus teikiama ir smurtautojams. Bet A.Šimelionis iš karto įspėja, kad tokiems vyrams teks pakratyti kišenes, nes paslauga bus mokama. Mokesčio dydis dar nenustatytas, jį nustatys rajono Taryba.

Kol kas kumščių nevaldantiems tautiečiams Socialinės paramos skyriaus specialistai gali pasiūlyti nebent laikiną priebėgą „Gabrieliaus“ reabilitacijos centre, Vyžių kaime, prie Juknaičių. Bet toks pasiūlymas tenkina toli gražu ne kiekvieną, mat šioje įstaigoje reikalaujama blaivybės. „Aš ten neisiu, aš nieko nedirbsiu ir nesimelsiu“, – neseniai piktinosi kitas šeimos narius kumščiais daužęs šilutiškis stikliuko mėgėjas.

Silutes naujienu LOGO copy